Yükleniyor...

Meltem Demirörs, Bitcoin Yarılanmasının Fiyatı Etkilemeyeceği Görüşünde

Kripto para topluluğunun tanıdık isimlerinden Meltem Demirörs, Mayıs 2020'de gerçekleşecek yarılanma etkinliğine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Meltem Demirörs Bitcoin

Kripto para topluluğunun tanıdık isimlerinden Meltem Demirörs, Mayıs 2020’de gerçekleşecek yarılanma etkinliğine ilişkin değerlendirmede bulundu. Demirörs, blok ödülünün yarılanması anlamına gelen yarılanma etkinliğinin Bitcoin fiyatına etki etmeyeceği görüşünde.

Birçok kripto para analisti yarılanmanın Bitcoin fiyatını ateşleyerek harekete geçireceğini ifade ediyor olsa da Demirörs, Bitcoin fiyatının etkinlikten etkilenmeyeceği ve harekete geçmeyeceğini savunuyor. Demirörs’e göre bunun en temel sebebi kripto para dünyasında hızla büyüyen vadeli işlem piyasaları. Bitcoin fiyatının her geçen gün makro piyasalarla daha bağlantılı hale geldiğini ifade eden Demirörs, bunun Bitcoin yatırımcılarının hareketlerini ciddi anlamda etkilediğini belirtiyor.

Kripto para piyasalarının spekülasyonlar üzerine kurulu olduğunu söyleyen Demirörs, bu spekülasyonların etkisini artık yalnızca spot piyasalarda değil vadeli işlem piyasalarında da görüldüğünü söylüyor. Özellikle büyük çaplı yatırımcılar artık işlemlerini vadeli işlem piyasalarında yapmayı tercih ediyorlar. Demirörs’e göre vadeli işlem piyasalarının büyümesinin sonucunda Bitcoin fiyatı “arz ve talep dengesinden” ayrılıyor. Dolayısıyla yarılanma ile Bitcoin madencilik ödülünün yarı yarıya düşmesi sonrası Bitcoin fiyatı yükselmeyebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x