Yükleniyor...
Sponsored

Menkul Kıymet Düzenleyicileri, Celsius’un Stablecoin Satışına Karşı Çıktı

Teksas ve Vermont'ta yer alan menkul kıymet düzenleyicileri, kripto kredi şirketi Celsius'un stablecoin varlıklarını satma planına itiraz etti.

menkul kiymet

Teksas ve Vermont’ta yer alan menkul kıymet düzenleyicileri, kripto kredi şirketi Celsius’un stablecoin varlıklarını satma planına itiraz etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu, Teksas Bankacılık Departmanı ve Vermont Mali Düzenleme Departmanı, konuyla ilgili itirazlarını sundu.

Menkul Kıymet Düzenleyicilerinden Stablecoin Satışına İtiraz

Celsius, devam eden iflas işlemleri sırasında, maddi durumunu düzeltmek için elinde olan stablecoin’leri satmak istiyor.

Vermont düzenleyicisinin avukatları, Celsius’un yasadışı işlemlerine devam etmek için bu gelirleri kullanabileceğini ifade etti. Ek olarak Celsius’un bu fonları nasıl kullanacağını detaylandırmadı ve bu sebeple eyalet yasalarını ihlal etme riski oluşturduğu gerekçesiyle itiraz etti.

Teksas düzenleyicileri de benzer argümanlarla itirazını dile getirdi. Menkul kıymet düzenleyicisi, Celsius’un stablecoin satış talebini “rahatsız edici” olarak dile getirdi. Dosyalamaya göre şirket, stablecoin varlıklarını satmak için yeterli ayrıntı vermedi:

“Borçlular ne kadar stablecoin satılacağını ve stablecoin’lerin paraya çevrilmesinin tüketicilere nasıl fayda edeceğini açıklamakta başarısız oldu”

Celsius, gelirin 23 milyon dolar civarında olduğunu açıkladıktan sonra, mahkemeden stablecoin varlıklarını satmak için izin istedi. Başvuruda, on farklı stablecoin’e sahip olduğu bildirilse de bunların hangi stablecoin’ler olduğu belirtilmedi. Konuyla ilgili duruşma, 6 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x