Yükleniyor...

Messari’den Değerinin Altında Fiyatlanmış 4 Altcoin!

Messari araştırmacısı Ryan Watkins, Ethereum ekosistemindeki dört küçük kripto varlığına dikkat çekiyor.

60 Kripto Para Coin Bantsız 1280x640

Messari araştırmacısı Ryan Watkins, Ethereum ekosistemindeki dört küçük kripto varlığına dikkat çekiyor.

Attığı tweet’lerde Watkins, kripto paraların ikinci en büyük blok zinciriyle birlikte ortaya çıkan yeni bir merkezi olmayan finans (DeFi) paradigmasının parçası olabileceğini söylüyor.

“Ethereum ölçeklendirme zorluklarıyla karşı karşıya kaldıkça ve DeFi’ye olan ilgi parabolik hale geldiğinden, paralel bir DeFi ekosisteminin ortaya çıkması için daha iyi bir zaman olamaz.”

Watkins, Terra’nın (LUNA) Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en yüksek işlem ücretlerini ürettiğini söylüyor. Messari araştırmacısı, Terra’nın yıllık işlem hacminde 3,8 milyar dolar basma yolunda ilerlediğini vurgulayarak, kripto paranın 26 milyon dolarlık işlem ücretlerini almasına izin veriyor. Watkins temel bir bakış açısıyla, Luna’nın potansiyel bir kazanan olduğunu söylüyor.

“LUNA, yıl sonuna kadar benzerleri gibi değerlendirilecek olsaydı, 3.53 dolarlık bir fiyat anlamına gelirdi.”

Watkins ayrıca merkezi olmayan kredi platformu Kava’ya (KAVA) bakıyor. Araştırmacıya göre, Kava likidite sağlayıcılarını ve staker’larını ödüllendiren enflasyonla mücadele eden kredilere faiz ödendiğinde platform Kava’yı yaktığı için Kava ilginç bir para politikası kullanıyor. Buna ek olarak Watkins, Kava’nın Cosmos ekosistemiyle birlikte çalışabilirlik ve daha sentetik varlıkların tanıtımı dahil olmak üzere yüksek hedefleri olduğuna dikkat çekiyor.

Watkins’in listesindeki bir sonraki para, blok zinciri dünyasını zincir dışı olaylara ve verilere entegre eden merkezi olmayan oracle network Band Protocol (BAND). Araştırmacıya göre, Band Protocol ve ChainLink (LINK) gibi oracle coin’ler bu yıl sıcak bir çizgi izliyor. Watkins, BAND’ın mevcut değerlemesi ile LINK’in değeri arasındaki büyük boşluğun, token’ın daha fazla potansiyele sahip olduğunu gösterebileceğini söylüyor.

Son olarak, Watkins, coin’in önemli bir bölümünü tedavül dışında tutan akıllı token’lı ekonomik tasarımı nedeniyle RUNE (THORChain)’in bahsetmeye değer olduğunu söylüyor.

“Doğrulayıcılar ve [likidite sağlayıcıları] arasındaki ilişki, ağda stake edilen ve bağlanan RUNE değerinin, likidite havuzlarında tutulan harici varlıkların değerinin en az üç katı olması gerektiği anlamına gelir.”

Ayrıca, RUNE’un merkezi olmayan likidite ağı tarafından desteklenen tüm varlıklar için temel çift olarak hareket ettiğini açıklıyor. Ayrıca, likidite havuzlarındaki varlıkların hareketini kontrol etmek için teminat olarak RUNE kullanılır.

Watkins, uzun iş parçacığını kapatmak için, bu kripto paraların emsallerine kıyasla nispeten ucuz olmasına rağmen, ters potansiyelin asla bir garanti olmadığı konusunda uyarıyor.

“Daha düşük göreli değerlemelerin mutlaka değerin altında değer biçme anlamına gelmediğini ve bu projelerin Ethereum muadillerinin altında değerlendirilmesinin birçok geçerli nedeni olduğunu hatırlamak önemlidir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x