Yükleniyor...

Messi’den sonra Ronaldinho da memecoin furyasına katıldı!

Popüler memecoin'lerden WATER'ın değeri Arjantinli süper yıldızın ardından Ronaldinho'nun da Instagram hesabından paylaşmasıyla yüzde 40 yükseldi.

messi ronaldinho kripto para

Popüler memecoin’lerden WATER’ın değeri Arjantinli süper yıldızın ardından Ronaldinho’nun da Instagram hesabından paylaşmasıyla yüzde 40 yükseldi. da paylaşıldı.

Futbol efsanesi Ronaldinho Gaúcho, dün Lionel Messi’nin X hesabından yapılan benzer bir paylaşımın ardından Instagram’da Solana memecoini Water Coin’i (WATER) tanıttı. Ronaldinho 9 Temmuz’da 76,6 milyon takipçisine gönderdiği Instagram hikayesinde, omzunun üzerinden WATER’ın maskotunun göründüğü ve hesabının etiketlendiği bir fotoğraf paylaştı.

CoinGecko verilerine göre WATER, Ronaldinho’nun paylaşımından bir saat sonra yüzde 38,8 artışla 0,0012 dolara yükseldi. Fakat hemen akabinde 0,00083 doların altına düştü. WATER fiyatı bu yazı kaleme alınırken 26 Haziran’daki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 70 aşağısında seyrediyor.

ronaldinho memecoin kripto para

WATER memecoin trendine damga vurdu

WATER fiyatı Ronaldinho’nun paylaşımına benzer bir şekilde Messi’nin 8 Haziran’daki Instagram paylaşımı sonrası yüzde 158 artmıştı. Water coin’in web sitesinde, kuraklığı önleyen ve Afrika’da su dağıtımına yardımcı olan sürdürülebilir projeleri desteklemek de dahil olmak üzere suyla ilgili konularda farkındalık yaratmaya odaklandığı ifade edildi.

Öte yandan WATER hakkında öne sürülen bazı iddialar söz konusu. WATER Vakfı’nın 88,88 milyar WATER token’ının yalnızca yüzde 5’ini kendilerine dağıttığı iddia edilirken, YouTuber Ajay Kashyap, WATER’ı potansiyel bir pump-and-dump (doldur-boşalt) token olarak tanımlayanlar arasında.

Kripto yorumcusu Ponga, “Bu gerçek mi yoksa başka bir pump and dump saçmalığı mı?” sorusunu sordu ve ekledi: “Tedbirli olun çocuklar.”

Ünlü isimler bir birer token çıkarmaya başladı

Brezilya vatandaşı Ronaldinho ismini kullanan 61 milyon dolarlık bir kripto sistemi iddiası üzerine Ağustos ayında Brezilya parlamento komitesi soruşturmasında yer almıştı. “18kRonaldinho” adlı saadet zinciri, yatırımcılara günlük yüzde 2 getiri vadederken pazarlama görüntülerinde emekli futbol yıldızının görüntülerini kullanıyordu.

Ronaldinho, projeye hiçbir zaman ortak olmadığını söyleyerek saadet zincirine dahil olduğunu reddetti ve görüntülerinin izni olmaksızın kullanıldığı için mağdur olduğunu savundu.

Aralarında eski Olimpiyatçı ve televizyon ünlüsü Caitlyn Jenner’ın da bulunduğu çok sayıda yüksek profilli isim son dönemde kripto tokenlerini piyasaya sürdü.

UFC dövüşçüsü Khazmat Chimaev kısa süre önce Instagram’ına kendi adını kullanarak bir kripto tokenı (Khazmat Chimaev (SMASH)) tanıtan bir video yükledi ancak daha sonra memecoin ile herhangi bir ilişkisi olmadığını iddia etti.

Kripto araştırmacısı ZachXBT’ye göre, SMASH token dağıtımı bir pump-dump şemasının özelliklerine sahipti ve SMASH ekibinin arzının yüzde 78’ine sahip olduğu iddia ediliyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner