Yükleniyor...

Meta, Metaverse Platformu İçin Sanal Paraları Araştırıyor

Facebook'un ana şirketi, kripto para projesi çökmesine rağmen metaverse evreni için sanal para, token ve borç verme hizmetleri için yeni planlar hazırladı.

mark 1

Facebook’un ana şirketi, kripto para projesi çökmesine rağmen metaverse evreni için sanal para, token ve borç verme hizmetleri için yeni planlar hazırladı.

Facebook’un finansal kolu Meta Financial Technologies, kaynaklara göre çalışanlarının dahi “Zuck Bucks” olarak adlandırdığı metaverse platformu için sanal bir para birimi oluşturmayı amaçlıyor.

Bazı kaynaklara göre bunun blockchain tabanlı bir kripto para olma ihtimali düşük. Meta bunun yerine popüler çocuk oyunu Roblox’taki Robux para birimi gibi oyun uygulamalarında kullanılanlara benzer şekilde, şirket tarafından merkezi olarak kontrol edilecek uygulama içi token’lar sunmayı planlıyor.

Şirkete yakın isimlere göre Meta, katkılara ödül olarak verilebilecek sözde “sosyal token’lar” veya “itibar (reputation) token’ları” yaratmayı da düşünüyor.

Meta, cazip oranlarda küçük işletme kredileri sağlamaya odaklanarak daha geleneksel finansal hizmetleri de araştırıyor. Şirket bunun için potansiyel kredi ortaklarıyla da görüşmeler yapıyor.

Meta’nın Mayıs ortasında Facebook’ta NFT’ler göndermek ve paylaşmak için bir pilot uygulama başlatmak istediği ifade edildi.

Meta, kullanıcıların TikTok gibi uygulamalarda daha fazla zaman harcadığını açıkladığı Şubat ayından bu yana piyasa değerlemesinden 220 milyar dolardan fazla kaybetti. Meta yeni gelir kaynakları arıyor ve bu nedenle blockchain teknolojisi de yakından takip ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x