Yükleniyor...

Metaverse Kelimesini Bulan Popüler Yazar İlk NFT’sini Aldı

"Metaverse" kelimesini 1992'de yayınlanan "Snowcrash" kitabında ilk defa ortaya atan popüler bilim kurgu yazarı Neal Stephenson ilk NFT’sini aldı.

maxresdefault

“Metaverse” kelimesini 1992’de yayınlanan “Snowcrash” kitabında ilk defa ortaya atan popüler bilim kurgu yazarı Neal Stephenson ilk NFT’sini aldı.

Popüler yazar, sanatçı Sterling Crispin’in doğadan ilham alarak tasarladığı bir eseri aldı. Sanatçı satıştan sonra yaptığı açıklamada eserlerinin Stephenson’ın ilgisini çektiğinden ötürü gurur duyduğunu söyledi. Crispin bu satıştan elde ettiği 1850 doların yüzde 25’ini Kaliforniya eyaletindeki Santa Cruz Doğal Hayvan Koruma birimine bağışlayacağını belirtti.

Stephenson ise Vice’a yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“İşbirliği yaptığım üretken bir sanat projesini düşünürken Sterling Crispin’in çalışmalarından haberdar oldum. Bir sanatçı olarak, sanatçılar ödeme aldığında hoşuma gidiyor. Bu yüzden eserlerinden bazılarını satın aldım!”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner