Ana Sayfa Blockchain Microsoft, Bulut Tabanlı Azure Blockchain Geliştirme Kitini Piyasaya Sundu

Microsoft, Bulut Tabanlı Azure Blockchain Geliştirme Kitini Piyasaya Sundu

Amerikan yazılım şirketi Microsoft, sunucusuz Blockchain destekli Azure geliştirme kitini piyasaya sunduğunu duyurdu. “Azure Blockchain Development Kit” olarak adlandırılan yeni ürün, Microsoft’un Azure Blockchain Workbench’in yeteneklerini geliştiriyor.

Blockchain tabanlı uygulamalar geliştirmek için kullanılabilecek bir formatta, zincir dışı kimlik ve veri, izleme ve mesajlaşma uygulama programlama arabirimleri (API) gibi özellikler yer alıyor. Microsoft’un blog gönderisine göre ilk sürüm, “arayüzleri bağlama, veri ve sistemleri entegre etme, akıllı sözleşmeleri ve Blockchain ağlarını dağıtma” gibi üç temel hedefe odaklanacak.

Ürünün, bireyler, kuruluşlar ve cihazların kullanıcı arayüzleri aracılığıyla bir Blockchain’e bağlanmasını sağlayacağı iddia ediliyor. Microsoft, geliştirme kitinin SMS ve ses arayüzleri, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihaz entegrasyonu, mobil istemciler, botlar, sanal asistanlar ve diğer ilgili çözümler için destek sunduğunu söylüyor.

Microsoft, akıllı sözleşme etkileşimi açısından özel bir kayıt defteri ve kayıt defteri öğesi akıllı sözleşmeleri oluşturan eski uygulamalar ve protokoller, veriler, Hizmet Olarak Yazılım (Hizmet Olarak Sunulan Yazılım) ve kayıtlar gibi geliştirme araçlarına Workbench entegrasyon senaryolarını dahil etmiş.

Microsoft ayrıca, belirli iş ortamlarında Blockchain tabanlı uygulamalar için geliştirme kitinin nasıl kullanılacağını açıklayan “DevOps for Blockchain Smart Contracts” isimli bir tanıtım yazısı da yayınladı.

Ağustos ayında Azure, Ethereum (ETH) Blockchain ürünüyle ilgili bir kanıtlama yetkisi (PoA) algoritması geliştirdi; bu, özel veya konsorsiyum ağları için merkezi olmayan uygulamaların (DApps) “daha verimli” bir şekilde oluşturulmasına olanak sağladığını ileri sürdü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti