Yükleniyor...

Microsoft, Bulut Tabanlı Azure Blockchain Geliştirme Kitini Piyasaya Sundu

Amerikan yazılım şirketi Microsoft, sunucusuz Blockchain destekli Azure geliştirme kitini piyasaya sunduğunu duyurdu.

Microsoft Azure Blockchain

Amerikan yazılım şirketi Microsoft, sunucusuz Blockchain destekli Azure geliştirme kitini piyasaya sunduğunu duyurdu. “Azure Blockchain Development Kit” olarak adlandırılan yeni ürün, Microsoft’un Azure Blockchain Workbench’in yeteneklerini geliştiriyor.

Blockchain tabanlı uygulamalar geliştirmek için kullanılabilecek bir formatta, zincir dışı kimlik ve veri, izleme ve mesajlaşma uygulama programlama arabirimleri (API) gibi özellikler yer alıyor. Microsoft’un blog gönderisine göre ilk sürüm, “arayüzleri bağlama, veri ve sistemleri entegre etme, akıllı sözleşmeleri ve Blockchain ağlarını dağıtma” gibi üç temel hedefe odaklanacak.

Ürünün, bireyler, kuruluşlar ve cihazların kullanıcı arayüzleri aracılığıyla bir Blockchain’e bağlanmasını sağlayacağı iddia ediliyor. Microsoft, geliştirme kitinin SMS ve ses arayüzleri, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihaz entegrasyonu, mobil istemciler, botlar, sanal asistanlar ve diğer ilgili çözümler için destek sunduğunu söylüyor.

Microsoft, akıllı sözleşme etkileşimi açısından özel bir kayıt defteri ve kayıt defteri öğesi akıllı sözleşmeleri oluşturan eski uygulamalar ve protokoller, veriler, Hizmet Olarak Yazılım (Hizmet Olarak Sunulan Yazılım) ve kayıtlar gibi geliştirme araçlarına Workbench entegrasyon senaryolarını dahil etmiş.

Microsoft ayrıca, belirli iş ortamlarında Blockchain tabanlı uygulamalar için geliştirme kitinin nasıl kullanılacağını açıklayan “DevOps for Blockchain Smart Contracts” isimli bir tanıtım yazısı da yayınladı.

Ağustos ayında Azure, Ethereum (ETH) Blockchain ürünüyle ilgili bir kanıtlama yetkisi (PoA) algoritması geliştirdi; bu, özel veya konsorsiyum ağları için merkezi olmayan uygulamaların (DApps) “daha verimli” bir şekilde oluşturulmasına olanak sağladığını ileri sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner