Yükleniyor...

MicroStrategy CEO’suna Göre SpaceX, Bitcoin’in (BTC) Faydalarını Araştırıyor

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, SpaceX'in Bitcoin'i (BTC) bilançosuna eklemenin yararlarını araştırdığını söyledi.

spacex bitcoin btc saylor elon musk

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, SpaceX’in Bitcoin’i (BTC) bilançosuna eklemenin yararlarını araştırdığını söyledi.

Saylor, katıldığı bir programda Dr. Saifedean Ammous’a, SpaceX’in temsilcilerinin, MicroStrategy’nin düzenlediği son Bitcoin (BTC) zirvesinde temsil edilen 7000 şirket arasında olduğunu söyledi:

“Orada SpaceX’ten insanlar vardı. Elon Musk’ın bazı şirketlerinden insanlar vardı. Orada Maraton’dan insanlar vardı. Bekledikleriniz oradaydı, ama elbette bir sürü özel şirket var ve çok sayıda kamu şirketi, muhasebeci ve pusuda bekleyen CFO’lar vardı. Bazıları, tahmin edebileceğiniz gibi, hassas bir konu olduğu için adlarının anılmasını istemiyor.”

Bilindiği üzere dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Elon Musk, hem uzay taşımacılığı hizmetleri şirketi SpaceX’in hem de elektrikli otomobil devi Tesla’nın CEO’su.

Geçtiğimiz günlerde Tesla, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldıktan sonra bu ayın başlarında büyük ses getirmişti. Saylor, Bitcoin’in şirketleri gelecekteki enflasyondan kurtarabileceğine ve devrim niteliğinde ve üstün bir parasal ağa bağlanmalarına izin verebileceğine inandığını söylüyor.

MicroStrategy CEO’su ayrıca kripto para biriminin beklentilerin üzerine çıkabileceğine ve “Google veya Facebook’tan yüz kat daha büyük olabileceğine” inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x