Yükleniyor...

MicroStrategy’nin 425 Milyon Dolarlık BTC Alımının Arkasında Coinbase Varmış

Coinbase, MicroStrategy’nin Bitcoin satın alımı için birincil yürütme hizmetleri ortağı olduğunu duyurdu

Microstrategy coinbase

Coinbase, MicroStrategy’nin Bitcoin satın alımı için birincil yürütme hizmetleri ortağı olduğunu duyurdu. Aylar önce gerçekleştirilen satın alma işlemi birkaç gün sürdü ve piyasa etkisini sınırlamak için insanlar ve algoritmalardan yararlanılarak gerçekleştirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İşletme yazılımı şirketi MicroStrategy, bir hazine rezerv stratejisinin parçası olarak bilançosunun büyük bir bölümünü Bitcoin’e tahsis edeceğini açıkladıktan sonra kripto para topluluğunun en yeni sevgilisi oldu. Arka planda ise daha tanıdık bir yüz, satın alma için ipleri çekti: Coinbase.

The Block ile paylaşılan bir duyuruda, San Francisco merkezli kripto para borsası, Coinbase Prime biriminin -ana aracılık ve tezgah üstü (OTC) ticaret hizmetlerini kapsayan- Virginia merkezli MicroStrategy’nin birincil yürütme hizmetleri ortağı olduğunu söyledi Bu yılın başlarında 425 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Gelişmiş yürütme yeteneklerimizi, önde gelen birincil aracılık platformumuzu ve OTC masamızı kullanarak, MicroStrategy adına önemli miktarda Bitcoin satın alabildik ve bunu piyasayı hareket ettirmeden yaptık.”

Bu Coinbase için büyük bir kazanç olarak kabul ediliyor. Kripto para piyasasında firmalar, kendi başlarına Bitcoin satın almak veya müşterilerine kripto para hizmetleri sunmak isteyen firmalar da dahil olmak üzere piyasaya yeni girenlerle bağlantı kurmak için çabalıyor. Fidelity Digital Assets, DCG’nin Genesis Global Trading ve BitGo, yeni ortaya çıkan pazarda yürütme ve birincil benzeri hizmetler sunan diğer şirketler arasında yer alıyor.

Halka açık şirketlerin bilançolarına Bitcoin ekleme eğilimi, bu hareketin Bitcoin’in yeni zirvelere çıkmasına yardımcı olabileceğini söyleyen kripto para meraklıları arasında popüler bir tartışma konusu haline geldi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x