Yükleniyor...

Facebook’un Kripto Para Birimi Libra’nın İsmi Değişti!

Facebook'un kripto para birimi Libra'nın isminde değişikliği gidildi.

e8a1ff66 2166 4ba4 89d7 f7bfca7670da

Facebook’un kripto para birimi Libra’nın isminde değişikliği gidildi. Edinilen bilgilere göre kripto para biriminin yeni ismi Diem oldu.

Libra Derneği, orijinal vizyondan uzaklaşmak için farklı adımlarla yeniden markalaşmayı planlıyor. 27 üye firmadan oluşan grup Salı günü adını Diem olarak değiştirdiğini duyurdu. Böylece 2021’de dolara sabitlenmiş stablecoin lansmanı için yeni bir adım atıldı. Ekip şu isimlerden oluşuyor:

  • Baş teknoloji sorumlusu Dahlia Malkhi
  • Personel başkanı Christy Clark
  • Baş hukuk sorumlusu Steve Bunnell
  • Büyüme ve yenilikten sorumlu başkan yardımcısı ve genel danışman yardımcısı Kiran Raj

Yapılan açıklamalara göre, Diem piyasaya sürüldüğünde protokol düzeyinde uluslararası düzenlemelere uygun olacak. Bunun, tüketicinin korunması gibi diğer özelliklerin yanı sıra Mali Eylem Görev Gücü’nün “seyahat kuralı” gibi düzenlemelere uyumun ağa dahil edileceği anlamına geldiğini söyledi.

Organizasyon, her bir token’ın ne kadar geniş çapta dolaşabileceğini ve bir sonraki kripto paranın hangi itibari para birimine sabitleneceğini açıklığa kavuşturmak için hala dünya çapındaki düzenleyicilerle iletişim halinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner