Yükleniyor...

Mimar Sinan’ın İstanbul’daki Eserleri Metaverse’te Sergilenecek

Dünyanın en önemli mimarlarından biri olan Mimar Sinan’ın İstanbul'daki eserlerinin fotoğrafları, “İstanbul'un Sinan'ı” başlıklı sanal sergide ziyarete açılacak.

metaverse 1 1

Dünyanın en önemli mimarlarından biri olan Mimar Sinan’ın İstanbul’daki eserlerinin fotoğrafları, “İstanbul’un Sinan’ı” başlıklı sanal sergide ziyarete açılacak.

Mimar Sinan’ın Eserlerinin Fotoğrafları Metaverse’e Taşınıyor

mimar sinan metaverse sergisi

Sergi, 9 Nisan’da Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarlar Günü’nde açılacak ve 9 Temmuz’a kadar sürecek. Sergide, Hakan Hatay’ın fotoğraflarından oluşan bir seçki yer alacak.

Metaverse üzerindeki Mimar Sinan fotoğraf sergisi, 3 boyutlu gözlükle de gezilebilecek ve sanal sergi rehberliğinde dört gezi rotası eşliğinde anlatılacak.

Beşiktaş’tan Üsküdar’a, Sultanahmet’ten Azapkapı’ya, Haseki’den Haliç kıyılarına ve su yapılarına kadar toplam 37 eserin, 45 fotoğrafı sergide yer alacak.

Sergide, İstanbul’un önemli eserlerinin tarihçesi ve bugünkü durumları açıklama metinleriyle sesli rehber eşliğinde anlatılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner