Yükleniyor...
Sponsored

Minecraft Sunucularında NFT’ler Yasaklanıyor

Minecraft geliştiricisi Mojang, oyunun sunucularında NFT'lerin yasaklanacağını duyurdu.

minecraft

Minecraft geliştiricisi Mojang, oyunun sunucularında NFT’lerin yasaklanacağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en popüler oyun serilerinden Minecraft’ın geliştiricisi Mojang, oyunun bağımsız NFT projeleriyle birlikte kullanıldığını görmek istemiyor.

Microsoft’a ait bir stüdyo olan Mojang, Minecraft kullanım yönergelerinde yapılacak değişiklikleri paylaştı ve bunların hepsinin NFT’ler ile ilgili olması dikkat çekti. Şirket, kullanıcılar tarafından bağımsız olarak yönetilen oyun sunucularında blockchain teknolojisini yasaklayacağını duyurdu. Şirket ek olarak Minecraft’a ilişkin görüntülerin NFT projelerinde kullanımını da yasaklayacak.

“Minecraft, oyuncuların güvenli ve kapsayıcı bir deneyime sahip olmasını sağlamak adına blockchain teknolojilerinin sunucularımıza entegre edilmesine izin vermeyecek. Minecraft ile ilgili görünümler ve kişisel öğeler NFT içerikler için kullanılamaz”

Mojang, NFT’lerin Minecraft ruhunu ters düştüğünü ifade etti.

“NFT’lerin etrafındaki spekülatif fiyatlandırma ve yatırım zihniyeti, asıl odağımızı oyun oynamaktan uzaklaştırıyor. Oyuncularımızın uzun vadeli eğlencesi ve başarısı ile tutarsız olduğunu düşündüğümüz vurgunculuğu teşvik ediyor”

Mojang, daha önce bazı bağımsız sunucularda NFT’lerin kullanımına izin verildiğini ve oyuncular için NFT ödülleri sağlandığını kaydetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x