Yükleniyor...

NEO Kurucusu Blockchain Sektörünün Geleceği Hakkında İddialı Konuştu!

Blockshow Asia 2019 etkinliğine katılan NEO’nun kurucusu Da Hongfei, önemli açıklamalarda bulundu.

NEO Kurucusu Blockchain Sektörünün Geleceği Hakkında İddialı Konuştu

Blockshow Asia 2019 etkinliğine katılan NEO’nun kurucusu Da Hongfei, önemli açıklamalarda bulundu. Hongfei, özellikle Blockchain sektörünün geleceği hakkında iddialı konuştu.

Etkinlikte İnternet’in günümüzdeki durumunu değerlendiren Hongfei, mevcut durumda İnternet’in tam anlamıyla kusursuz olmadığını ifade etti ve bazı şeylerin iyileştirilmesi gerektiğini söyledi.

NEO kurucusu “İnternet gerçekten çok büyük bir buluş. Neredeyse kusursuz denilebilir. Ama gerçekten öyle mi?” diyerek İnternet’in günümüzdeki durumunu sorguladı. Etkinlik sırasında Cambridge Analytica ve Equifax’in yaşadığı hack olayına da değinen Hongfei’na göre, İnternet’te hala “tekel” olarak sayılabilecek kuruluşlar olduğu için bu tarz skandallar yaşanıyor.

İnternet için kabul gören uluslarası bir standart olmadığı konusuna da değinen Hongfei, İnternet’in aslında hala çok yeni bir teknoloji olduğunu belirtti. Ona göre tüm bunlar İnternet’in henüz kusursuz olmadığının açık bir göstergesi:

“İnternet’in standartları tamamen şeffaf ve merkezsiz olmalı. İnsanlar kendi verilerini kendi başlarına kontrol edebilmeliler.”

Blockchain’in Değeri 3 Trilyon Doları Geçecek

Hongfei, Blockchain ve benzeri teknolojilerin önümüzdeki yıllarda çok büyük bir rol üstleneceklerine inanıyor. Bu inancın temelini ise dünyanın her geçen gün daha merkezsiz hale gelecek olması.

Blockchain sektörünün önümüzdeki yıllarda hızla büyüyeceğini belirten Hongfei, Blockchain’in günümüzdeki teknolojilerin yerini alarak 2030 yılına gelindiğinde sektörün toplam değerinin 3 trilyon doları geçecek:

Ben şu anki uygulamaların büyük bir kısmının gelecekte kullanılmayacağını düşünüyorum. Günümüzdeki Blockchain uygulamaları marjinal olmaktan çıkıp önce alternatif, daha sonra da standart haline gelecekler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner