Yükleniyor...

Netflix’ten Bile Büyük: Popüler Altcoin’in CEO’su Konuştu

Filecoin CEO’su ve kurucusu Juan Benet, merkeziyetsiz depolama ağının büyük ölçekli depolamada beklentileri aştığını ve 1 eksabayt kapasiteye ulaştığını bildirdi

populer altcoin in ceo su netflixten bile buyuk

Filecoin CEO’su ve kurucusu Juan Benet, merkeziyetsiz depolama ağının büyük ölçekli depolamada beklentileri aştığını ve 1 eksabayt kapasiteye ulaştığını bildirdi. Bu, Netflix kütüphanesinin boyutuna ilişkin tahminlerin bile çok üzerinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2017 yılında gerçekleştirdiği ICO‘dan 200 milyon dolar kazanan Filecoin, bu yılın Ekim ayında piyasaya sürüldü. Benet’e göre, merkeziyetsiz blokzinciri ağı 2018’de ilk halka arzını gerçekleştirdiğinde 1 eksabayt büyüklüğünde -yaklaşık Dropbox’ın büyüklüğünde- bir depolama kapasitesine ulaştı.

“İmkansız Olduğunu Söylediler”

Benet “Geleneksel bulut sistemleri ile rekabet edebilecek ve onunla mücadele edecek bir seviyeye ulaşabilmek birçok insanın imkansız olduğunu söylediği bir şeydir” dedi. “Bunu yapmaya ilk başladığımızda, o kadar çok insan bize güldü ki… Asla birkaç petabaytı, belki 10 petabaytı aşan merkeziyetsiz bir ağ elde edemezsiniz dediler. Ancak şimdi, 1 eksabayta ulaştık.”

Benet ayrıca ekledi:

“Bir iPhone’da mevcut olandan daha yükseğe çıktıklarında bayt izini kaybedenler için bir eksabayt, insanların mümkün olduğunu söylediklerinden yüz kat daha fazla ve bu daha başlangıç”

Karşılaştırma yaparsak, Twitter yılda yaklaşık 4,3 petabayt veya 0,0043 eksabayt üretir. Veri şirketi Zeenea, Mart 2019’da Netflix’in 60 petabayt veri içeren film ve TV dizisi arşivine sahip olduğunu tahmin etti. Bu, Filecoin’in mevcut kapasitesinin %6’sına denk geliyor.

 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x