Yükleniyor...

Operasyonlar Durduruluyor: Kripto Bankası, Kapılarını Kapatacak!

Kripto bankası Juno, müşterilerinden kripto varlıklarını yeni bir saklayıcıya taşımalarını, varlıklarını satmalarını veya kendi kendilerine saklamalarını istedi.

Operasyonlar Durduruluyor Kripto Bankasi Kapilarini Kapatacak

Kripto bankası Juno, müşterilerinden kripto varlıklarını yeni bir saklayıcıya taşımalarını, varlıklarını satmalarını veya kendi kendilerine saklamalarını istedi.

Bir zamanlar 1,5 milyar dolar değerinde olan Wyre, son aylarda önemli sıkıntılarla karşı karşıya kaldı. Tek tıkla ödeme şirketi Bolt, Eylül ayında şirketle yaptığı satın alma anlaşmasından vazgeçti. Ardından, Axios’a göre, Wyre’nin Aralık ayında çalışanlarını Ocak ayında tasfiye edeceğini ve tekliflerini sonlandıracağını söylediği iddia edildi. Juno’nun kararı, Wyre’ın önümüzdeki haftalarda kapılarını kapatmaya hazırlanmasının ardından geldi. Şirket, Wyre’ın faaliyetlerini azaltması ya da sonlandırması nedeniyle sorun yaşayacağını öngördüğü için emanetçisini değiştiriyor.

Kripto Bankası İşlemleri Durduruyor

Kripto bankası Juno, varlıkların yeni bir emanetçiye taşınması ışığında; müşterilerine kripto varlıklarını satmalarını ya da kendi kendilerine saklamalarını söyledi.

Platform, en son Twitter başlığında, platformunda hala 1.25 milyon dolarlık kripto varlığına sahip olduğunu belirtti. Juno ayrıca, kullanıcı güvenliği için, platformunda kripto alımını geçici olarak devre dışı bırakmak ve stablecoin’leri ABD dolarına dönüştürerek, ortak bankası aracılığıyla 250 bin dolara kadar FDIC sigortalı olan kullanıcıların devlet sigortalı hesaplarına dönüştürmek de dahil olmak üzere başka önlemler aldı.

Juno’nun ekibi, tanımlanamayan yeni bir emanetçi ile çalışmaya başladı bile. Müşteri fonları önümüzdeki haftalarda Wyre’dan yeni emanetçiye aktarılacak. Banka, yeni bir kripto ortağına geçmeyi planladığını ve kripto para işlemlerini mümkün olan en kısa sürede devam ettirmek için çalıştığını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner