Optimism (OP), büyük bir geri dönüşe zemin hazırlıyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Optimism (OP), büyük bir geri dönüşe zemin hazırlıyor!

Ethereum katman-2 projelerinden Optimism (OP), yüzde 13'e yakın bir yükseliş ile piyasadan ayrışmak üzere.

Optimism (OP)

Ethereum katman-2 projelerinden Optimism (OP), yüzde 13’e yakın bir yükseliş ile piyasadan ayrışmak üzere.

Kripto para piyasası, son zamanlarda düşüş yönlü hareketlilik sergiliyor. Bitcoin (BTC) tarafında yaşanan destek kırılımı, altcoin’leri de peşine sürükledi. Altcoin’ler, yüzde 10’dan fazla düşüş kaydetti. Düşüş trendinde en çok göze çarpan kripto para birimi ise Arbitrum (ARB) oldu. Ethereum katman-2 projesi olan Arbitrum, düşüşüyle diğer katman-2’lere acaba dedirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum katman-2 projesi Optimism (OP), ARB’nin aksine oldukça hafif bir düşüş yaşadı. OP, hemen sonrasında güçlü alımlar ile yüzde 13’e yakın yükseliş yaşadı. The Block, OP’nin büyük bir geri dönüş yaşayabileceğine dikkat çekti.

Optimism (OP) analizi, yükseliş gerçekleşebilir mi?

Ethereum katman-2 projelerinden Optimism (OP) piyasadan ayrışan bir yapı sergiledi. OP, yüzde 13’e yakın yükseliş ile kısa sürede toparlandı.

The Block, sektörde yer alan büyük başlı kripto para birimlerinin keskin düşüşler yaşadığına dikkat çekti. Bu kripto para birimleri arasından OP’yi ayrıştıran The Block, katman-2 projesi için büyük geri dönüşün gelebileceğini işaret etti.

Coinbase’in Base ağı ile de ortaklık kuran Optimism, proje ekosistemini emin adımlarla genişletiyor. Proje, ilerleyişini ayı piyasasına maruz kalarak gerçekleştirse de piyasadan ayrışmayı başardı.

Popüler kripto para biriminin işlem hacmi, son yükselişle ve geri alımlarla birlikte ikiye katlandı. OP’nin işlem hacmi yüzde 159 arttı. Son yedi günlük dönemde, OP’nin sürdürülebilir büyüme ve dayanıklı fiyat yapısı oluşturduğu görüldü.

Optimism OP

OP, kısa sürede yaşadığı toparlanma ile 1.19 dolar bölgesindeki destek seviyesinden dönmeyi başardı. Bu destek noktasının OP açısından önemi oldukça büyük. Destek noktası, günlük grafikte haziran ayından bu yana tutan bir alım bölgesi olarak çalıştı. OP’nin yaşadığı yükseliş, ara bant bölgesi olan 1.35 dolar ila 1.41 dolar seviyesini ortaya çıkardı. OP, bu bölgede kalıcılık sağlarsa 1.82 dolar seviyesindeki dirence temas etmek isteyebilir. Bu temas ile birlikte, boğaların durumu OP’yi 2 dolar seviyesine taşıyabilir.

OP’nin geri çekilme yaşaması halinde 1.19 dolar desteği önemli bir görev görecek. Bu destek noktasının kırılması, OP’yi 1 dolar seviyesine taşıyabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x