Altcoin'ler için çöküş mü geliyor? İşte detaylar! • Coinkolik
Yükleniyor...

Altcoin’ler için çöküş mü geliyor? İşte detaylar!

Matrixport'un yayınlamış olduğu bir araştırma raporu altcoin çöküşüne yol açabilecek etmenleri inceledi.

Matrixport kripto çöküş altcoin

Matrixport‘un yayınlamış olduğu bir araştırma raporu altcoin çöküşüne yol açabilecek etmenleri inceledi.

Kripto para piyasası FTX haber akışı nedeniyle zor günlerden geçiyor. FTX’in elinde bulunan 3,4 milyar dolarlık kripto para varlığını satacağını bildirmesi, altcoin’lerde çöküşe yol açtı. Birçok altcoin, piyasadan ayrışarak ciddi kayıplar verdi. Konuyu irdeleyen ve araştırma raporu hazırlayan Matrixport, FTX dışında başka etmenlerin de altcoin’lerin düşüşünü derinleştirebileceğini ifade etti.

Altcoin’ler için kritik günler yakında!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Matrixport geçtiğimiz günlerde altcoin’ler ile ilgili bir rapor yayımladı. Şirketin raporunda FTX tarafında beklenilen 3,4 milyar dolarlık kripto satışının altcoin’leri zora sokacağı ifade edildi. FTX, token iade etmek yerine fiat para birimi iade etmeyi tercih edecek.

Diğer taraftan FTX’in satışı, parça parça halinde gerçekleştirilecek. Haftada 200 milyon dolarlık kripto satabilecek olan FTX, satış işlemini 2023 yılının sonuna kadar tamamlayacak.

Matrixport, FTX dışında farklı etmenlerin de altcoin çöküşünde etmen olabileceğine değindi. Matrixport Araştırma Başkanı Markus Thielen, “Kripto risk sermayesi (VC) fonları da fonlarını yatırımcılarına iade etme konusunda büyük bir baskı altında” dedi.

FTX’in dışında kurumsal yatırımcıların da elinde bulunan altcoin’ler arasında yer alan ApeCoin, Aptos, Axie Infinity gibi projeler başlangıç aşamasında risk yatırım yönetimi şirketlerine token satışı yapmıştı.

Risk sermayesi fonlarını yöneten şirketlerin de altcoin satışı yapabileceğini ortaya atan Matrixport, FTX süreciyle birleştiğinde bu durumun altcoin’ler açısından çöküş anlamına gelebileceğini iddia etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x