Yükleniyor...

Overstock’tan Bitcoin Adaptasyonu için 2 Dev Adım

Bitcoin ekosistemine yaptığı katkılar ile adından çokça söz ettiren perakende devi Overstock, şirket CEO'su Patrick Byrne önderliğinde iki dev adıma daha imza atıyor.

overstock

Bitcoin ekosistemine yaptığı katkılar ile adından çokça söz ettiren perakende devi Overstock, şirket CEO’su Patrick Byrne önderliğinde iki dev adıma daha imza atıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2014 Ocak ayında ödemelerde Bitcoin kabul etmeye başlayan ve daha sonrasında Bitcoin ödemelerini uluslararası düzeye taşımak için çalışmalara başlayan Overstock’un attığı yeni adımlardan ilki, Utah’taki genel merkezine Bitcoin ATM’si kurmak oldu. Overstock’un bu adımı destekleyen bir sonraki atılımı ise, şirket çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapmaya başlaması oluyor.

Bitcoin ile Ödeme Alan Çalışanlara Bonus

Bu yıldan itibaren çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapma sistemini uygulamaya sokmayı düşünen Patrick Byrne, maaşlarını Bitcoin ile alan çalışanlarına %1-2 aralığında bir bonus ödeme yapmayı düşünüyor.

Şirketin iletişim direktörü Judd Bagley, Overstock’un Bitcoin’i işlerinde kullanmasından beri çalışanlarının Bitcoin’e bakış açısının değiştiğini belirtiyor ve ekliyor:

“Bir yıl öncesini ve bugünü karşılaştırdığımda görüyorum ki; bir yıl önce çoğu insan Bitcoin’i karmaşık buluyordu, şimdi ise Bitcoin kabul etmek ve onla ilgili araştırma yapmak kimseye şaşırtıcı gelmiyor.”

Overstock, Bitcoin kabul eden bayilere özel fırsatlar sunduğunu daha önceden açıklamıştı ve bu da şüphesiz piyasadaki bayilerin Bitcoin ile adaptasyonunu hızlandırmıştı. Overstock’un yanında NewEgg, TigerDirect gibi perakande devlerinin de Bitcoin ödemesi kabul ettiklerini hatırlatalım.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x