Anasayfa Kripto Para Haberleri Özel İşlemler Artık Ethereum İle Çok Daha Ucuz

Özel İşlemler Artık Ethereum İle Çok Daha Ucuz

ABONE OL:google-news

Ernst & Young (EY)’nin yeni bir yükseltmesi Ethereum (ETH) ile özel işlemlerin çok daha düşük bir maliyetle yapılmasını sağlandı. Ekim ayında, Ernst & Young (EY)’nin kamuya açık Ethereum blockchaini üzerinde faaliyet gösterme isteği hakkında açıklama yayınlamıştı. Bugün, EY, bunun gerçekleşmesi için gereken teknolojiyi oluşturmada büyük bir adım attıklarını ifade etti.

Piyasaya sürülen ana araç, Ethereum blockchaini üzerinde özel işlemler yapmanın bir yolu olan Nightfall olarak adlandırılıyor. Ticari bilgilerin gizli tutulması için sıfır bilgi kanıtı olarak bilinen karmaşık şifreleme yöntemlerini kullanılıyor. Önceden özel işlemler için ödemeler zorluyordu. Çok pahalıydılar, başlangıçta işlem başına 100 dolar tutuyorlardı. EY, maliyeti 9 dolara düşürdü ancak bu hala yeterince ucuz kabul edilmedi. Şimdi, Nightfall ile işlem başına sadece 0,24 ABD doları ödeniyor.

Ethereum İyileştirme Sağladı

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan EY Lideri Paul Brody, “Bu, altı ay önce olduğumuz yere göre 40 katı kadar iyi bir iyileşme. İşlem başına 100 ABD Doları, birçok kullanım durumu için ideal değildi. İşlem başına 0,24 ABD doları ile neredeyse her işletmede ölçeklendirme yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

Başarının bir kısmı, çoklu işlemlerin bir araya getirildiği toplu işlem olarak bilinen bir teknikle ilişkilendirilebilir. Bu durumda, Ethereum blockchainde yayınlanan her özel işlem 20 işlemden oluşabilir. Brody, “Bu EY’yi genel ana ağda toplu işlem yapan ilk şirket haline getirir. Bu hem ölçeklendirmenin hem de gizliliğin anahtarıdır” diye konuştu. Brody, bunun kısa vadede saniyede daha fazla işlem yapmasına olanak tanıyan Ethereum’u ölçeklemenin geliştirilmesinde önemli bir adım olabileceğini savundu. (Ethereum, önümüzdeki birkaç yıl içinde fikir birliği mekanizmasını geliştirmek için uzun vadeli bir yol haritasına sahiptir, ancak oldukça radikal ve iddialı bir harekettir.)

Nightfall’ın bir diğer yararı da, kamuya ücretsiz olmasıdır. Bu teknolojiyi kullanmak için herhangi bir ücret ödemeye gerek yoktur.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,369TakipçilerTakip Et
615AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar