Yükleniyor...

Özel İşlemler Artık Ethereum İle Çok Daha Ucuz

Ernst & Young (EY)'nin yeni bir yükseltmesi Ethereum (ETH) ile özel işlemlerin çok daha düşük bir maliyetle yapılmasını sağlandı.

EYnin yeni bir yükseltmesi ile Ethereum ETHdeki özel işlemlerin çok daha düşük bir maliyetle yapılmasını sağlandı.

Ernst & Young (EY)’nin yeni bir yükseltmesi Ethereum (ETH) ile özel işlemlerin çok daha düşük bir maliyetle yapılmasını sağlandı. Ekim ayında, Ernst & Young (EY)’nin kamuya açık Ethereum blockchaini üzerinde faaliyet gösterme isteği hakkında açıklama yayınlamıştı. Bugün, EY, bunun gerçekleşmesi için gereken teknolojiyi oluşturmada büyük bir adım attıklarını ifade etti.

Piyasaya sürülen ana araç, Ethereum blockchaini üzerinde özel işlemler yapmanın bir yolu olan Nightfall olarak adlandırılıyor. Ticari bilgilerin gizli tutulması için sıfır bilgi kanıtı olarak bilinen karmaşık şifreleme yöntemlerini kullanılıyor. Önceden özel işlemler için ödemeler zorluyordu. Çok pahalıydılar, başlangıçta işlem başına 100 dolar tutuyorlardı. EY, maliyeti 9 dolara düşürdü ancak bu hala yeterince ucuz kabul edilmedi. Şimdi, Nightfall ile işlem başına sadece 0,24 ABD doları ödeniyor.

Ethereum İyileştirme Sağladı

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan EY Lideri Paul Brody, “Bu, altı ay önce olduğumuz yere göre 40 katı kadar iyi bir iyileşme. İşlem başına 100 ABD Doları, birçok kullanım durumu için ideal değildi. İşlem başına 0,24 ABD doları ile neredeyse her işletmede ölçeklendirme yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

Başarının bir kısmı, çoklu işlemlerin bir araya getirildiği toplu işlem olarak bilinen bir teknikle ilişkilendirilebilir. Bu durumda, Ethereum blockchainde yayınlanan her özel işlem 20 işlemden oluşabilir. Brody, “Bu EY’yi genel ana ağda toplu işlem yapan ilk şirket haline getirir. Bu hem ölçeklendirmenin hem de gizliliğin anahtarıdır” diye konuştu. Brody, bunun kısa vadede saniyede daha fazla işlem yapmasına olanak tanıyan Ethereum’u ölçeklemenin geliştirilmesinde önemli bir adım olabileceğini savundu. (Ethereum, önümüzdeki birkaç yıl içinde fikir birliği mekanizmasını geliştirmek için uzun vadeli bir yol haritasına sahiptir, ancak oldukça radikal ve iddialı bir harekettir.)

Nightfall’ın bir diğer yararı da, kamuya ücretsiz olmasıdır. Bu teknolojiyi kullanmak için herhangi bir ücret ödemeye gerek yoktur.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x