Yükleniyor...

Paribu’da USDT ile XRP İşlemi Nasıl Yapılır?

Ripple (XRP), bir ödeme ağı ve aynı zamanda bir kripto para birimidir.

paribu usdt xrp

Ripple (XRP), bir ödeme ağı ve aynı zamanda bir kripto para birimidir. Ancak Ripple, bilinen pek çok kripto paranın aksine merkezi olan bir dijital paradır. Blockchain sistemi üzerinden işlem görmesine rağmen bir şirket tarafından yönetilir.

XRP’nin temel amacı, kripto para birimleri ile geleneksel para birimlerinin aracılığını yapmaktır.

Ripple 2012 yılında yaratıldı. Chris Larsen ve Jed McCaleb tarafından kurulan Ripple Labs’in misyonu büyük miktarlardaki para ve varlık transferlerinin hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde blockchain sistemi üzerinden yapılmasıdır. Bitcoin ve Ethereum’dan sonra küresel kripto para borsalarında en çok rağbet gören para birimlerinden biridir.

Ripple XRP; dünya çapında bilinen ve işlem gören birçok kripto paranın aksine madenciliği yapılmayan bir sisteme sahiptir. Bu kripto para birimi, Ledger adı verilen blockchain tabanlı defterlere sahip olan Ripple Labs adlı bir şirket tarafından yönetilir.

USDT ise, değeri sabit bir kripto para birimidir. Yani değeri her zaman ABD Doları’na eş değerdir. Bu sayede kullanıcılar, kripto para piyasasındaki dalgalanmalara karşı paralarını korumak istediklerinde değeri sabit Tether’e (USDT) yönelmektedir.

USDT XRP

Paribu’da Tether (USDT) ile Ripple (XRP) işlemi yapmak mümkündür.

Bunun için şu adımları takip etmeniz yeterli:

  • Paribu hesabınıza giriş yapın.
  • Piyasalar bölümüne tıklayın.
  • Üst satırdan USDT’yi seçin.
  • Açılan ekrandan Ripple seçeneğine tıklayın.
  • Alış işlemi için:
    – Açılan ekranda “Limit”, “Piyasa” ya da “Koşul”u seçerek USDT ile XRP alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Satış işlemi için:
    – Üst satırdan “Satış” bölümüne tıklayın. Ardından “Limit”, “Piyasa” ya da “Koşul”u seçerek USDT ile XRP satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner