Yükleniyor...

PayPal Haberi Bu Altcoin’i Adeta Uçurdu!

Litecoin (LTC) PayPal'ın önümüzdeki aylarda kripto para birimlerini küresel ödeme ağı platformuna dahil edeceğini duyurmasıyla birlikte; en iyi performans gösteren kripto para birimleri listesinde zirvede yer aldı.

PayPal Haberi Bu Altcoini Adeta Ucurdu

Litecoin (LTC) PayPal’ın önümüzdeki aylarda kripto para birimlerini küresel ödeme ağı platformuna dahil edeceğini duyurmasıyla birlikte; en iyi performans gösteren kripto para birimleri listesinde zirvede yer aldı. Litecoin Bitcoin’den (BTC) bile daha iyi performans göstererek %10 yükseliş ile yatırımcılarını memnun etti.

Piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük kripto para birimi olan LTC, %10’dan fazla artışla 52,90 dolara çıktı. Bu seviyenin altcoin’de en son 3 Eylül’de görüldüğü gözlemlendi. Haberin yazımı sırasında da %9,71 artarak kripto para birimi 52,07 dolara yükseldi.

PayPal’ın Hamlesinin Kripto Para Birimlerine Etkisi

Artış, dünya çapında 346 milyon aktif hesaba sahip PayPal’ın; küresel ödeme ağına kripto para biriminlerini ekleyeceği ve “dünya çapındaki 26 milyon tüccardan satın alımlar için bir fon kaynağı” yapacağı söyleminin ardından geldi.

Ödeme devi, hizmetin başlangıçta BTC’yi ve Ethereum (ETH), Bitcoin cash (BCH) ve Litecoin’i (LTC) destekleyeceğini söyledi.

Duyuru, kripto para kullanımını ana akıma bir adım daha yaklaştırdığı için genel olarak kripto para piyasasında önemli bir katalizör görevi gördü. Kripto paraların pazar lideri BTC,% 6 artışla 2020’nin en yüksek seviyesi olan 12.700 dolar seviyelerini gördü ve ardından %5.99 artışla 12.688 dolara gerilerken; ETH ve BCH sırasıyla %4 ve %7 oranlarında yükseldi.

PayPal Türkiye’de Yasal mı?

Aralık 1998, Palo Alto, Kaliforniya, ABD’de bulunan PayPal; online ödeme sistemleri arasında önemli konumu ile dünya çapında varlığını sürdürüyor. Türkiye’de ise PayPal faaliyette değil. PayPal daha önce yaptığı açıklamayla Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Şirket, Türkiye’den çekilme gerekçesi olarak BDDK’ya yaptıkları lisans başvurusunun reddedilmesini gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner