Yükleniyor...

PEPE ve WOJAK Gibi Coin’ler Uniswap’a Yaradı!

PEPE ve WOJAK gibi yeni memecoin'lerde oluşan FOMO, Uniswap'ın fee gelirlerini ikiye katladı.

uniswap 1

PEPE ve WOJAK gibi yeni memecoin’lerde oluşan FOMO, Uniswap’ın fee gelirlerini ikiye katladı.

Kripto endüstrisinde her dönem bir furya ortaya çıkıyor. Metaverse, NFT, Web3, DeFi ve memecoin’ler gibi birçok kategori zaman zaman furya haline geliyor. FOMO’ya kapılan kripto yatırımcıları, o an ne furyaysa onu yakalamaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son dönemlerin yeni furyası olan PEPE ve WOJAK gibi memecoin’ler, çektikleri binlerce yeni yatırımcı sayesinde Uniswap’ın ağ aktivitelerini de yükseltti. Uniswap, özellikle 19 Nisan‘da rekor seviyede fee ücreti kazandı.

Uniswap Platformunda Hareketlilik Yaşanıyor

Merkeziyetsiz borsa Uniswap, son dönemlerin yeni furyası PEPE ve WOJAK gibi coin’lerdeki etkileşimi yararına çevirdi. Uniswap’ta günlük aktif kullanıcı sayısı, Mayıs 2021’den sonra ilk defa 85.000 seviyesini geçmeyi başardı. DefiLlama‘ya göre, son 24 saatte ortalama 237 bin kişi Uniswap’ı kullandı.

Ayrıca, son memecoin furyasının da etkisiyle artan Uniswap işlem sıklığı, ETH işlem ücreti miktarını da tavan seviyelerine çıkardı. Özellikle 18 Nisan tarihinde, aşırı sıkışan ağ aktivitesi nedeniyle işlem ücretlerinin 100 gwei olduğu görüldü.

Etherscan’den alınan verilere göre, Uniswap’ın son üç gündür elde ettiği fee gelirleri rekor seviyelerde ilerliyor. 18 Nisan’da 1.090 ETH gelir elde eden platform, 19 Nisan’da 1.741 ETH kazandı. Platformda dünün kazancı ise 1.534 ETH oldu.

uniswap haberi

WuBlockchain, Ethereum ağındaki en aktif merkeziyetsiz borsa olan Uniswap’taki bu ivmeyi, yeni furya haline gelen yeşil meme coin’lere bağladı. Özellikle PEPE, kısa sürede 100 milyon dolarlık piyasa değerini geçerek globalde bomba etkisi yaratmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x