Yükleniyor...

Peter Schiff: Bitcoin Güvenli Liman Olmaktan Oldukça Uzak

Altın destekçisi ve Bitcoin muhalifi Peter Schiff, 25 Şubat'ta yayınladığı bir tweet dizisi ile geleneksel piyasalara ve küresel finansal felaketlerine karşın Bitcoin'i (BTC) güvenli liman olarak gören yatırımcıları yine sert bir dille eleştirdi.

Peter Schiff Bitcoin BTC

Altın destekçisi ve Bitcoin muhalifi Peter Schiff, 25 Şubat’ta yayınladığı bir tweet dizisi ile geleneksel piyasalara ve küresel finansal felaketlerine karşın Bitcoin’i (BTC) güvenli liman olarak gören yatırımcıları yine sert bir dille eleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Schiff, Bitcoin’in özellikle altın gibi bir değerli maden ile kıyaslanmasının mümkün olmadığını ifade ederken, daha önce de sirk aktivitesine benzettiği Bitcoin’e karşı tutumunu değiştirmedi.

Schiff, ayrıca koronavirüs sebebi ile oluşan mali belirsizliğe rağmen Bitcoin’de yaşanan düşüşlere dikkat çekti. Schiff’in bu açıklamaları karşısında özellikle Çin’deki birçok yatırımcının Bitcoin’e kaydığı, benzer durumun İran’da yaşanan iç kargaşa sonucunda ortaya çıktığı ve ülkedeki yatırımcıların birçoğu Bitcoin’e yöneldiği bilinen bir gerçek. Hatta o dönem İran’da 1 BTC fiyatı yüksek 50’ye varan primle alıcı buluyordu.

Bulduğu her fırsatı Bitcoin’i eleştirmek için kullanan Peter Schiff, altına olan yüksek inancından dolayı Bitcoin’i bir aldatmaca olarak görüyor ve ne zaman Bitcoin fiyatında bir düşüş yaşansa ortaya çıkıyor. Schiff’in bu tutumu birçok kripto sever ve yatırımcısı tarafından sıklıkla eleştiriliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x