Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa DeFi Haberleri Piyasaya Yeni Sürülen Token Bir Günde 140 Kat Arttı!

Piyasaya Yeni Sürülen Token Bir Günde 140 Kat Arttı!

ABONE OL:google-news

Kendisini bir “tokenize risk protokolü” olarak tanıtan yeni bir merkezi olmayan finans (DeFi) projesi, 24 saat içinde ilk teklif fiyatına kıyasla 140 kat yükseliş yaşadı. Kripto para birimi bu yükselişin ardından kripto para topluluğunun dikkatini çekti.

Yeni başlatılan kripto para projesi Barnbridge, yönetişim jetonu BOND’un lansman gününde 1,33 dolarlık fiyatından 185 dolara kadar yükselmesiyle dikkatleri üzerine çekti. Bu fiyat artışı %13.800 oranında bir artışı temsil ediyor.

Protokolün teknik incelemesine göre, Barnbridge, getiriyi sabit oranlara dönüştürme sözü veren ürünlerle mevcut DeFi platformları tarafından sunulan mevcut değişken faiz oranlarını değiştirmeyi hedefliyor. Barnbridge faiz oranlarını risk dilimlerine ayırdığından, kullanıcılar risk iştahlarına göre yatırım yapma seçeneğine de sahip olacak. Konuyla ilgili olarak platformdan şöyle bir açıklama geldi:

“Havuza katılmak için fonları gönderdikten sonra, kullanıcı risk dilimine karar verir. Tüm kredinin %10 faiz oranına sahip olduğunu varsayalım. Kıdemli dilim token’ları, değişken faiz oranına sahip küçük dilim ile %5 sabit faiz karşılığında satılır. Tüm portföyün toplam 100 DAI için %10’luk bir getiri oranına sahip olduğunu varsayarsak, ilk olarak 700 DAI (35 DAI) yatırımlarının %5’lik faizini geri ödedikten sonra, küçük dilimler için 65 DAI oranında gelir var.”

Screen Shot 2020 10 28 at 10.22.28 AM

Düşük Satış Baskısı Yükseliş Sağladı

BOND’un değeri yükselirken CoinGecko kurucu ortağı Bobby Ong, takipçilerini token’ın kâr elde etmek için olgunlaştığı konusunda uyarıyor. Ong, BOND’un her haftanın sonunda kullanıcılara gelir sağlama sisteminin arzda bir boşluk yarattığını söylüyor.

Ong’a göre, düşük satış baskısı BOND’un güçlü yükselişini katalize etti. Ek olarak, kripto veri toplayıcı yöneticisi, BOND’un şu anda bir milyar doları aşan piyasa değeri ile aşırı değerlendiğini öne sürüyor:

Yazının yazıldığı sırada, BOND CoinGecko’ya göre 133 dolardan işlem görüyordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar