Yükleniyor...

Piyasayı Sarsacak Rapor: Bitcoin’in (BTC) 2020’de Göreceği Zirve, Delist Edilecek Kripto Paralar ve Daha Fazlası

Kripto odaklı yatırım şirketi Blockchain Capital, 2019'daki kripto piyasası hakkında bir retrospektif ve yeni yıl için bir dizi cesur Bitcoin ile kripto öngörüsü paylaştı.

Bitcoin 2020 tahmin

Kripto odaklı yatırım şirketi Blockchain Capital, 2019’daki kripto piyasası hakkında bir retrospektif ve yeni yıl için bir dizi cesur Bitcoin ile kripto öngörüsü paylaştı.

Bitcoin (BTC) Güvenli Bir Liman

Raporda, Bitcoin’in sokak kredisi ile ilişkisiz bir varlık olarak ortaya çıkmasından ve 2019’un iki ana olayı olan kripto para pazarının bir bütün olarak yaygın şekilde toparlanmasından bahsedilmektedir:

 Kripto varlık piyasası, 2019’da iyileşmiş ve 30 Kasım itibariyle %56 oranında artmıştır. Başlıca iyileşme belirtileri ise, Teter’in stablecoin kripto paralar arasındaki hakimiyetinin yanı sıra, IEO’ların yükselişini ve düşüşünü içerir.

Bitcoin’deki güven, değer deposu olarak görülmesinden “güvenli liman varlığına” kaymasıyla büyüdü. Ethereum, en güçlü kullanım durumu olarak ortaya çıkan “Merkezi Olmayan Finansman (DeFi)” ile lider akıllı sözleşme platformu olarak yerini aldı.

Bitcoin Rekor Tazeleyecek

Rapor, daha geniş bir pazar toparlanmasının en büyük itici güçlerinden biri olarak Bitcoin’in yanı sıra Ethereum’dan bahsederken, XRP için 2019’u mücadele yılı olarak belirledi.

2020 tahminlerine gelince, şirket BTC’nin 2017 yılında ulaştığı zirve olan 20.000 doları geçeceğini belirtti.

2020 Tahminlerinde Öne Çıkanlar

  • DeFi kilitli sermaye hedefi: 5 milyar dolar
  • Libra, Çin’den gelen rekabetin artması nedeniyle dolar destekli bir stablecoin başlatmak için onay alacak
  • BTC 1 milyon dolar olacağına inanan Bitcoin boğası ve girişimcisi John McAfee yanılıyor
  • Önde gelen kripto para borsaları gizlilik odaklı kripto paraları delist edecekler, onlardan uzak durun
  • Blockchain Capital, Blockchain ve kripto endüstrisini internetin ilk günleriyle karşılaştırıyor.

Rapor, kripto borsalarını, ana tüketicilere internete kolay erişim sağlayan ilk şirketlerden ikisi olan Prodigy ve AOL ile karşılaştırıyor.

Rapor, Bakkt ve CMC vadeli işlemlerinden kaynaklanan kripto para birimlerinin kurumsallaştırılmasının bir işareti olarak fiyat açıklamalarındaki iyileşmeyi vurgulamaktadır.

Kripto varlıklarının küresel düzenlemesiyle ilgili olarak Blockchain Capital, ülkelerin gelişen teknolojilerle uğraşmaya çalışırken durumun son derece karmaşık olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner