Yükleniyor...

Popüler DeFi Token’ın Fiyatında Sert Bir Düşüş Kapıda Olabilir!

Merkeziyetsiz borsa olan Uniswap'ın yönetişim token'ı olarak hayatımıza giren Uniswap(UNI), ilk olarak platformunda 1 Eylül tarihinden önce işlem yapanları sevindirmiş ve 400 UNI'lik son derece başarılı airdrop'uyla piyasaya 'merhaba' demişti.

Populer DeFi Token

Merkeziyetsiz borsa olan Uniswap’ın yönetişim token’ı olarak hayatımıza giren Uniswap(UNI), ilk olarak platformunda 1 Eylül tarihinden önce işlem yapanları sevindirmiş ve 400 UNI’lik son derece başarılı airdrop’uyla piyasaya ‘merhaba’ demişti.

Uniswap token’ı piyasaya sürülmesinin ardından saatler içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.39 dolar seviyelerini 18 Eylül 2020 tarihinde görmüştü. Yine kripto para birimi en düşük seviyesini ise 17 Eylül 2020 tarihinde 1.09 dolarlık en düşük seviyesini gördü. Sonrasında düşüş trendine giren UNI, uzun zamandır yatırımcısını üzüyor ve şu anda da haberin yazımı sırasında 2,60 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Konu ile ilgili olarak birçok trader ve kripto para analisti yorum yapıyor ve kısa süreli alım fırsatları verse de, genel olarak düşüş trendinin devam edeceğine dikkat çekiliyor. Yerli para topluluğunun öne çıkan isimlerinden Kripto Emre de, Twitter hesabında paylaştığı son tweet’lerinden birinde bu duruma dikkat çekerek şu yorumlarda bulundu:

UNI, Trump Haberi ile İyice Düşebilir 

“Kendi içinde kırılırken Trump haberi ile iyice düşen $UNI, $2,40 a kadar inebilir. (Olası senaryo)

Ordan destek bulamazsa 0.35 cent’e kadar inebilir (pek olası değil).”

UNI Fiyat Tahminleri

Uniswap borsası kuruluşundan bir süre sonra ERC-20 protokol yönetişim token’ı ile büyük ses getirdi. Esasen öncesinde platform tarafından resmi bir duyuru yapılmadı. UNI bu anlamda bir açıdan da sürpriz oldu. Tüm bunlara rağmen önemli borsalardan Binance tarafından, lansmanın hemen ardından listelendi.

Digital Coin isimli platform Uniswap’ın token’ı UNI’nin 2021 yılında 8.73 dolar olacağını belirtirken, Cryptocurrency Price Prediction (Kripto para birimleri fiyat tahminleri) adlı platform ise 2021 Ocak ayı itibariyle para biriminin 15 doları göreceğini belirtti.

Kısacası kripto para tahmin platformlarının yanı sıra, birçok trader’ın da uzun vadede Uniswap’ın yönetişim token’ında boğa gördüğünü söyleyebiliriz ancak kısa vadede popüler token düşmeye devam edecek gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner