Yükleniyor...

Range Rover Reklamındaki Bitcoin Ayrıntısı Dikkat Çekti!

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde dev otomotiv markası tarafından dikkate değer bir onay aldı.

range rover bitcoin

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde dev otomotiv markası tarafından dikkate değer bir onay aldı. İngiliz otomobil üreticisi Land Rover, firmanın en önemli modelleri arasında gösterilen Range Rover’un 50. doğum günü etkinliği için hazırlanan videosunda, son 50 yıl içinde gerçekleşen olaylar arasında Bitcoin’in piyasaya çıkışını da ekledi.

Land Rover Bitcoin’i Kabul Etti

Merkezi İngiltere’de bulunana Land Rover, premium ve lüks spor araçları ile dünya çapında bir otomobil üretici olarak biliniyor. Şirketin son 50 yıl içerisindeki en saygın modeli ise Range Rover olarak kabul ediliyor.

Bu önemli yıl dönümünü kutlamak isteyen Land Rover kısa süre önce özel bir video yayınladı. Video’da SUV’un bu 50 yıl içerisinde nasıl geliştiğinin yanı sıra, aynı dönemde meydana gelen birkaç anlamlı küresel olaylara da yer verildi.

Bu olaylar arasında Mark Spitz’in 1972 Yaz Olimpiyatları’nda yedi altın madalya kazanması, 1981’de MTV’nin lansmanı, 1989’da Berlin Duvarı’nın yıkılması gibi tarihi olaylar yer alıyor. Video ilerledikçe 2009 yılının önemli olayı olarak Bitcoin ağının başlaması yer aldı.

Bu durum özellikle son günlerde dünyaca ünlü markalardan gelen Bitcoin destek akımının bir parçası oldu. Yılın başında da popüler TV şovu Simpsons’da kripto paralar ve blockchain hakkında konular yer almıştı. Gurur verici olan kısım ise Bitcoin’den geleceğin parası olarak bahsedilmesiydi.

Land Rover’un kripto paralara ilgisi sadece yıl dönümü videosu ile sınırlı değil. Firma, araçlarına akıllı bir cüzdan uygulaması geliştirmek için de çalışmalara başladı. Uygulama piyasaya sürüldükten sonra, sürücülerin trafik sıkışıklığında kalmaları veya çukurlardan geçmeleri gibi durumlarda, bu bilgiler navigasyon sağlayıcısına iletilecek ve bunun karşılığında sürücüler de IOTA kazanacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner