Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple, En Prestijli Sertifikalardan Biri Olan SOC 2'yi Aldı! Bu Ne Anlama Geliyor?

Ripple, En Prestijli Sertifikalardan Biri Olan SOC 2’yi Aldı! Bu Ne Anlama Geliyor?

ABONE OL:google-news

Dijital ödeme firması Ripple, alanındaki en prestijli güvenlik ve gizlilik sertifikalarından birini aldı.

Bir Daily Hodl haberine göre şirket, RippleNet Cloud hizmetinin System and Organization Controls 2 (SOC 2) sertifikasını aldığını söylüyor. SOC 2 sertifikası, RippleNet Cloud’un yüksek güvenlik, güvenilirlik ve gizlilik standardı taşıdığını gösteriyor.

RippleNet, altyapısının kaç puan alacağını değerlendirmek üzere bağımsız bir mali müşavir ile anlaştı. Ripple, bu puanlamanın finans kurumlarına varlıklarının ve bilgilerinin korunacağına dair tam bir güvence vereceğini vurguluyor.

“Bu sertifika, RippleNet Cloud’u benimsemeyi planlayan finansal kurumların -özellikle de tipik olarak eski yazılım kullanan bankaların- bunu, modern güvenlik ve gizlilik ihtiyaçlarını karşılama söz konusu olduğunda, Ripple’ın sertifikalı, onay mührüne sahip olduğu güvencesiyle yapabileceği anlamına geliyor.”

Bu Ne Anlama Geliyor?

Ripple, 2020 yılının Mayıs ayında RippleNet Cloud’u piyasaya sürmüştü. Hizmet, müşterilerine modern, hızlı ve düşük maliyetli bir para transferi sunmayı amaçlıyor.

Başlangıcından bu yana 40 banka, Ripple’in küresel ödeme ağının bir parçası oldu. Ripple, RippleNet Cloud’daki işlem hacimlerinin 2020 boyunca her hafta iki katına çıktığını ve tüm Ripple işlemlerinin yarısından fazlasının artık Cloud hizmetinden geçtiğini bildirdi.

Ripple’ın bulut tabanlı çözümü, platformların daha verimli hale gelmesi, maliyet düşürücü önlemlerin alınabilmesi, yerleşimlerin hızının artırılması vb. dahil olmak üzere müşterilerin ürün deneyiminin iyileştirilmesine olanak tanıyacak.

Ripple, 2021’de SOC 2 sertifikalı olması nedeniyle çok daha fazla müşterinin RippleNet Cloud’a katılacağını umuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar