Yükleniyor...

Ripple, En Prestijli Sertifikalardan Biri Olan SOC 2’yi Aldı! Bu Ne Anlama Geliyor?

Dijital ödeme firması Ripple, alanındaki en prestijli güvenlik ve gizlilik sertifikalarından birini aldı

ripple en prestijli sertifikalardan biri olan soc 2yi aldi bu ne anlama geliyor

Dijital ödeme firması Ripple, alanındaki en prestijli güvenlik ve gizlilik sertifikalarından birini aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Daily Hodl haberine göre şirket, RippleNet Cloud hizmetinin System and Organization Controls 2 (SOC 2) sertifikasını aldığını söylüyor. SOC 2 sertifikası, RippleNet Cloud’un yüksek güvenlik, güvenilirlik ve gizlilik standardı taşıdığını gösteriyor.

RippleNet, altyapısının kaç puan alacağını değerlendirmek üzere bağımsız bir mali müşavir ile anlaştı. Ripple, bu puanlamanın finans kurumlarına varlıklarının ve bilgilerinin korunacağına dair tam bir güvence vereceğini vurguluyor.

“Bu sertifika, RippleNet Cloud’u benimsemeyi planlayan finansal kurumların -özellikle de tipik olarak eski yazılım kullanan bankaların- bunu, modern güvenlik ve gizlilik ihtiyaçlarını karşılama söz konusu olduğunda, Ripple’ın sertifikalı, onay mührüne sahip olduğu güvencesiyle yapabileceği anlamına geliyor.”

Bu Ne Anlama Geliyor?

Ripple, 2020 yılının Mayıs ayında RippleNet Cloud’u piyasaya sürmüştü. Hizmet, müşterilerine modern, hızlı ve düşük maliyetli bir para transferi sunmayı amaçlıyor.

Başlangıcından bu yana 40 banka, Ripple’in küresel ödeme ağının bir parçası oldu. Ripple, RippleNet Cloud’daki işlem hacimlerinin 2020 boyunca her hafta iki katına çıktığını ve tüm Ripple işlemlerinin yarısından fazlasının artık Cloud hizmetinden geçtiğini bildirdi.

Ripple’ın bulut tabanlı çözümü, platformların daha verimli hale gelmesi, maliyet düşürücü önlemlerin alınabilmesi, yerleşimlerin hızının artırılması vb. dahil olmak üzere müşterilerin ürün deneyiminin iyileştirilmesine olanak tanıyacak.

Ripple, 2021’de SOC 2 sertifikalı olması nedeniyle çok daha fazla müşterinin RippleNet Cloud’a katılacağını umuyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x