Yükleniyor...

Ripple, Eski HSBC Genel Danışmanını İşe Aldı

Blockchain ödemeleri ağı Ripple, 30 Ocak tarihli bir basın bülteninde yasal hizmetlerini ve uyumluluğunu denetlemek için HSBC'nin eski genel danışmanını işe aldığını duyurdu.

Ripple HSBC

Blockchain ödemeleri ağı Ripple, 30 Ocak tarihli bir basın bülteninde yasal hizmetlerini ve uyumluluğunu denetlemek için HSBC’nin eski genel danışmanını işe aldığını duyurdu. Geçen yıl Eylül ayından bu yana Ripple’ın kendi genel danışmanı bulunmuyordu. Ripple, kontrolü elinde olan kripto para birimi XRP de dahil olmak üzere faaliyetleriyle ilgili yasal konularda eski HSBC genel danışmanı Stuart Alderoty’nin uzmanlığından faydalanacak.

Ripple CEO’su: Stuart Alderoty Önemli Bir Kazanım

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, müşterilerini korurken yeniliği teşvik etmenin önemine vurgu yaptı ve yeniliği teşvik etmek için finansal kurumlar ve düzenleyicilerile çalışmaya devam ettiklerini dile getirdi. Garlinghouse, Ripple’ın küresel hukuk ekibine Stuart’tan daha uygun birini getirmeyi düşünemediğini belirterek, Stuart’ın tecrübelerinin sadece Ripple için değil tüm sektör için önemli olduğunu öne sürdü. Alderoty, Ripple’dan önce Blockchain firması CIT’te yönetici olarak görev yapıyordu.

Garplehouse ve diğer yöneticiler zaman zaman XRP ile Ripple’ın ilişkisine dair belirsiz ifadeler kullanıyor. Tüm bu ifadeler Ripple ve kripto para endüstrisi arasında bir çatışmaya, hukuki anlaşmazlıklara neden olmuş durumda. Son dönemde Ripple üzerine olan tartışmalar XRP’nin mevcut piyasa değerinin gerçeği yansıtmadığı yönünde. Araştırma şirketi Messari, bu ayın başlarında XRP’nin piyasa değerinin olması gerekenini çok daha üstünde olduğu yönünde bir rapor paylaşmıştı. Raporun paylaşılmasının ardından Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, Ripple taraftarından ölüm tehditleri aldığını öne sürmüştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner