Yükleniyor...

Türkiye’deki Akaryakıt İstasyonlarında Bitcoin ile Ödeme Yapma Dönemi Başlıyor

500'ün üzerinde bayi sayısına sahip Aytemiz, akaryakıt istasyonlarında self-servis uygulamasını başlattığını açıkladı.

Bitcoin Benzin Alma Akaryakıt

500’ün üzerinde bayi sayısına sahip Aytemiz, akaryakıt istasyonlarında self-servis uygulamasını başlattığını açıkladı. Artık Aytemiz akaryakıt istasyonlarında yakıtını kendin doldur daha az öde dönemi başladı ve şirketin aldığı bu karar Türkiye gündemine oturdu.

Self-servis hizmetini kullanarak kendi yakıtını kendisi dolduran tüketiciler motorinin litresini 20 kuruştan, benzinin litresini ise 15 kuruştan daha düşük fiyat ile alabilecekler. Böylece ortalama 50 litrelik bir deponunun doldurulmasında yaklaşık 10 TL’lik bir tasarruf sağlanabilecek. Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, self-servis hizmetinin 30 istasyonda kullanıma sunulduğunu ve bir ay içinde hizmetin bulunduğu istasyon sayısının 100’ü geçmesini sağlamayı planladıklarını söyledi. Eke, yakıtını kendin doldur uygulamasının ilk etapta otogazlı araçlar için kullanılamayacağını ve yalnızca kredi kartının kabul edileceğini söyledi.

Bir Yıl İçinde Kripto Para ile Yakıt Alınabilecek

Açıklamalarına devam eden Ahmet Eke, ilerleyen dönemlerde nakit ile de hizmet verileceğini belirtti. Eke’nin açıklamasının en ilginç kısmını ise Bitcoin ve diğer kripto paraların kabul edileceğinden bahsetmesi oldu. Eke, bir yıl içinde Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme kabul edebilecekleri bir noktaya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Geçtiğimiz yıl 600 istasyondan 8.5 milyar TL ciro elde eden Aytemiz’in self-servis uygulaması kadar kripto para ile ödeme kabul edilebilir açıklaması büyük ses getirmiş durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x