Ana Sayfa Haberler Türkiye'deki Akaryakıt İstasyonlarında Bitcoin ile Ödeme Yapma Dönemi Başlıyor

Türkiye’deki Akaryakıt İstasyonlarında Bitcoin ile Ödeme Yapma Dönemi Başlıyor

500’ün üzerinde bayi sayısına sahip Aytemiz, akaryakıt istasyonlarında self-servis uygulamasını başlattığını açıkladı. Artık Aytemiz akaryakıt istasyonlarında yakıtını kendin doldur daha az öde dönemi başladı ve şirketin aldığı bu karar Türkiye gündemine oturdu.

Self-servis hizmetini kullanarak kendi yakıtını kendisi dolduran tüketiciler motorinin litresini 20 kuruştan, benzinin litresini ise 15 kuruştan daha düşük fiyat ile alabilecekler. Böylece ortalama 50 litrelik bir deponunun doldurulmasında yaklaşık 10 TL’lik bir tasarruf sağlanabilecek. Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, self-servis hizmetinin 30 istasyonda kullanıma sunulduğunu ve bir ay içinde hizmetin bulunduğu istasyon sayısının 100’ü geçmesini sağlamayı planladıklarını söyledi. Eke, yakıtını kendin doldur uygulamasının ilk etapta otogazlı araçlar için kullanılamayacağını ve yalnızca kredi kartının kabul edileceğini söyledi.

Bir Yıl İçinde Kripto Para ile Yakıt Alınabilecek

Açıklamalarına devam eden Ahmet Eke, ilerleyen dönemlerde nakit ile de hizmet verileceğini belirtti. Eke’nin açıklamasının en ilginç kısmını ise Bitcoin ve diğer kripto paraların kabul edileceğinden bahsetmesi oldu. Eke, bir yıl içinde Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme kabul edebilecekleri bir noktaya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Geçtiğimiz yıl 600 istasyondan 8.5 milyar TL ciro elde eden Aytemiz’in self-servis uygulaması kadar kripto para ile ödeme kabul edilebilir açıklaması büyük ses getirmiş durumda.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Halil Sarıhttps://www.coinkolik.com
Bitcoin (BTC) sevdalısı, fanı, savunucusu ve yatırımcısı. Blockchain teknolojisine de ilgili Coinkolik editörü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti