Yükleniyor...

Robert Kiyosaki: Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapın

‘Rich Dad.

kiyosaki bitcoin alın

‘Rich Dad. Poor Dad’ adlı çok satan kitabın yazarı Robert Kiyosaki, Fed’in şu anki büyük parasal genişlemesinin (QE) daha sonra sıradan insanlar için zahmetli bir sürece yol açabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Robert Kiyosaki, Fed’in geçen hafta devam ettirdiği QE önlemleri bağlamında Bitcoin’i (BTC) konuşmak için Twitter’da takipçileriyle buluştu. Kiyosaki ayrıca, üç hafta önce Fed’in 425 milyar dolara erişim vermesini önerdiğini, böylece “başarısız ya da hala mücadele eden yerel işletmelere acil destek verebileceğini” hatırlattı. Ünlü yazar; bu süreçte insanların daha fazla Bitcoin ve diğer güvenli liman varlıklarından satın almaları gerektiğini söyledi.

Daha Fazla Bitcoin, Altın ya da Gümüş

2008 gayrimenkul krizinden sonra bir servet kazanan ve finans ve yatırımlar hakkında çok satan bir kitabın yazarı olan ünlü yatırımcı Robert Kiyosaki, son zamanlarda büyük bir Bitcoin destekçisi olduğunu kanıtladı. Bununla beraber Kiyosaki, diğer BTC boğalarının aksine, altın ve Bitcoin’i rakip noktalara koymuyor. Kiyosaki, Twitter’da takipçilerine 425 milyar dolarlık fon yaratma önerisini hatırlatarak buna ‘Fed parasız mı?’ yorumunu yaptı. Yatırımcı, takipçilerine Fed’in 2008’den bu yana ekstra nakdi piyasaya sürdüğünü hatırlattı. ABD Merkez Bankası’nın büyük şirketleri ve KOBİ’leri kurtarmak için tonlarca para basmasının ardından birisinin Fed’i kendisi kurtarmak zorunda kalacağından korkuyor. Yatırımcı, bunun sonucunda insanların zarar göreceğinden korkuyor. Bu bağlamda da Bitcoin, altın ve gümüş gibi güvenli limanlara yatırım yapılması gerektiğini düşünüyor.

İnsanlar Güvenini Kaybedebilir

Kiyosaki, Fed’in nüfusun güvenini kaybedebileceğini de sözlerine ekledi. Bu durumda IMF’nin doları desteklemek için adım atacağına inanıyor. Robert Kiyosaki, genel olarak uluslararası fiat sistemi hakkındaki şüpheci tutumunu da vurguladı. Ünlü isim şunları söyledi:

“Teoride Fed’e bir şey olmaz. Ancak insanlar Fed ve dolara olan güvenini kaybedebilir. Güven bittiğinde oyun biter.”