Yükleniyor...

Robinhood, Müşterileri Adına 11.6 Milyar Dolarlık Kripto Para Tuttuğunu Açıkladı

Robinhood, halka arzından önce hem hisse senedi hem de kripto piyasaları içi etkili olacak finansal performansını açıkladı.

robinhood ck

Robinhood, halka arzından önce hem hisse senedi hem de kripto piyasaları içi etkili olacak finansal performansını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Robinhood, halka arz edilmesinden önce şirketin mali durumunu açıkladı. SEC ile birlikte yapılan S-1 dosyasında kripto para ile ilgili detaylar gün yüzüne çıktı.

Robinhood hisselerinin, Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası’nda “HOOD” adıyla listeleneceği ifade ediliyor.

Yapılan dosyalamada kripto para ile ilgili veriler de paylaşıldı. Şirketin ortaya koyduğu verilere göre, müşteriler adına elde tutulan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde muazzam bir artış yaşandı. Bir yıl önce 480 milyon dolarlık kripto para tutulurken, bu miktar 31 Mart 2021 itibariyle 11.6 milyar dolara ulaştı.

Şirket, kripto paralar konusunda önemli bir ilerleme kaydetti. 2021 yılının ilk çeyreğinde 9.5 milyon kullanıcı, platform üzerinde kripto para ticareti gerçekleştirdi.

Coinbase’e Rakip Olabilir mi?

Robinhood’un ilerleyen dönemlerde ABD’nin en büyük borsası olan Coinbase ile ciddi bir şekilde rekabete girebileceği düşünülüyor. Coinbase’e yakın kaynaklar, diğer kripto para borsalarının aksine Robinhood’un en ciddi rakip olarak görüldüğünü ortaya koyuyor.

S-1 belgesinin yayınlanması, bir şirketin hisselerini halka açık ticaret için listelemeden önce atması gereken son adımlardan biridir. Robinhood’un listelenmesinin Ağustos veya Eylül ayında gerçekleşebileceği ifade ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x