Yükleniyor...

Ünlü analistler kafaları karıştırdı: Güncel fiyat tahminleri ne?

Bernstein'daki analistler, Bitcoin fiyatının bu döngüde 15 bin dolara çıkabileceği yönündeki tahminlerini değiştirerek dikkat çekti.

bitcoin analistler

Bernstein’daki analistler, Bitcoin fiyatının bu döngüde 15 bin dolara çıkabileceği yönündeki tahminlerini değiştirerek dikkat çekti.

Bitcoin fiyatı son haftalarda mütevazı bir şekilde geri çekilmiş olsa da Bernstein’daki analistler, önde gelen kripto para biriminin “işinin bitmekten çok uzak olduğuna” inanıyor. BTC’nin bu döngüde 150.000 dolara ulaşacağı ve bunun 2025’in sonunda gerçekleşeceği yönündeki tahminlerini yinelediler.

xrp analist

Analistlerden geniş çaplı Bitcoin değerlendirmesi geldi!

Analistler, yaklaşık 57.000 dolara yapılan son düzeltmenin etkili bir şekilde “kripto borsalarındaki vadeli işlem sözleşmelerindeki aşırı kaldıracı temizlediği” görüşünü paylaştı.

Bunlara ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF), art arda sekiz gün süren çıkışların ardından birleşik net girişlere geri dönerek rotayı tersine çevirdiğini belirttiler. Grayscale’in GBTC ETF’si bile 78 günlük bir çıkış serisinin ardından Cuma günü 63 milyon dolarlık net giriş kaydetti. “GBTC’nin önemli ve sürekli bir satış kaynağı olduğu ve yeni 9 ETF’nin bunu absorbe etmek zorunda kaldığı düşünüldüğünde bu önemli bir gelişme,” diye açıkladılar.

Bernstein analistleri ayrıca son üç ayda ETF’lere güçlü genel girişleri, kurumsal hazinelerin BTC satın alması için yeni teşvikleri, Halving sonrası sabit hash oranını, sağlıklı işlem ücretlerini ve BTC madencilik ekipmanı için bastırılmış fiyatları genel piyasa için sağlıklı işaretler olarak gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner