Yükleniyor...

Ruhi Çenet’ten Bitcoin Videosu: Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak

Ünlü YouTuber Ruhi Çenet, Bitcoin hakkında önemli bilgilere yer verdiği bir video paylaştı.

Ruhi Çenet Bitcoin BTC Videosu

Ünlü YouTuber Ruhi Çenet, Bitcoin hakkında önemli bilgilere yer verdiği bir video paylaştı. Videoda artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyleyen Ruhi Çenet, Bitcoin’i büyük bir teknoloji olarak nitelendiriyor ve herkesin hayatına etki edeceğini öne sürüyor.

“Ülkelerin Vatandaşları Üzerindeki Otoritesini Yitireceği Bir Sistem”

Ruhi Çenet, “Ülkelerin vatandaşları üzerinde otoritesini belkide yitireceği bir sistemle karşı karşıyayız.” diyerek kripto paraların gelecekteki etkilerini kısaca özetliyor.

Videoda, 2008 yılında ABD’de görülen para yokluğu krizinden söz ediliyor. ABD’nin bu krizi atlatabilmek için son 200 yılda bastığı para miktarının 4 katını sadece bir yılda bastığı bilgisine yer veriliyor. Diğer ülkelerin merkez bankalarının da ABD Merkez Bankası’nı takip ederek aynı veya daha fazla oranda para basmak zorunda kaldığı gerçeği ortaya konuluyor. Bunun nedeni ise dünyadaki tüm ülkelerin ulusal parasının ABD Doları’nı takip etmesinden kaynaklanıyor.

Fazla olan bir şeyin değerinin az olmasından dolayı ABD Merkez Bankası ile diğer ülkeleri merkez bankalarının uyguladığı bu yanlış politika bir yılda tüm para birimlerinin değersizleşmesine ve on binlerce şirketin batmasına yol açtı. Bu politikanın sonuçları ise ABD, Türkiye ve birçok Avrupa ülkesinde halkın sırtına bindirildi.

2008 yılında dünya genelinde boy gösteren ekonomik kriz insanların ATM’lerden paralarını çekemeyecek duruma gelmesine neden oldu. Hindistan, dolaşımdaki Hindistan Rupisi’nin yüzde 85’ini piyasadan çekmiş ve ülkede tarihin en büyük nakit krizlerinden biri yaşandı.

Ekonomik krizlerin yanısıra, ödeme aracılarından da söz eden Ruhi, bir ürünün bir satıcıdan satın alındığında paranın direkt satıcıya değil bankalar gibi aracılara gittiği bilgisi paylaşıyor. Hesapların aracıların kontrolü ve denetimi altında olduğuna vurgu yapan Ruhi, finansman şirketleri, kredi kartı firmaları ve merkez bankaları gibi aracıların güvenliği, kayıt tutma işlemlerini ve para transferlerini sağladıklarını ortaya koyuyor.

Ruhi Çenet, videoda geleneksel finansal sistemin çalışma mekanizmasına eleştirisel bir yaklaşım gösteriyor. Mevcut finansal sistemde insanların paralarına istenildiği takdirde kolaylıkla el konuşabileceği bilinen bir gerçek. Ruhi, tam da bu noktada insanların Bitcoin cüzdanlarına sahip olmaları durumunda gittikleri yere ekonomik özgürlüklerini taşıyabileceğinden söz ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x