Yükleniyor...

Sahte Kripto Borsasının Yöneticisi 8 Yıl Hapis Yatacak

Güney Kore'de 50 binden fazla yatırımcıyı dolandıran bir kripto borsasının üst düzey yöneticisi hapis yatacak.

Sahte Kripto Borsasinin Yoneticisi 8 Yil Hapis Yatacak

Güney Kore’de 50 binden fazla yatırımcıyı dolandıran bir kripto borsasının üst düzey yöneticisi hapis yatacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

V Global’in dört yöneticisi, geçtiğimiz Haziran ayında 52 bin yatırımcıyı toplamda 1,9 milyar dolardan fazla dolandırdığı iddiasıyla tutuklandı. Dolandırıcılık, bir grup hoşnutsuz yatırımcının token’larını borsadan çekemediklerini söylemesinin ardından müfettişler devreye girmesiye ortaya çıktı. Müşteriler, V Global’in ilk hisselerinde yüzde 300 büyüme vaatleriyle cezbedildiklerini açıkladı. Yargıç, suçun büyük olduğunu ve mali düzeni bozduğunu belirterek uzun süren davada hapis cezası çıkardı.

Sahte Kripto Borsası Yöneticisine Hapis Cezası

Güney Kore’de 50 binden fazla yatırımcıyı toplam 1,9 milyar dolar dolandıran bir kripto borsasının üst düzey yöneticisi, mahkemenin kendisini dolandırıcılıktan suçlu bulmasının ardından sekiz yıl hapis cezasına çarptırılacak.

Suwon Bölge Mahkemesi Ceza Dairesi, V Global’in Yang soyadlı üst düzey bir yöneticisini sekiz yıl hapis cezasına çarptırdı. Oh soyadlı bir başka yönetici üç yıl hapis cezası alırken, firmanın CEO’su olarak tanımlanan Lee soyadlı bir başka kişi ise ayrı bir davada 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kripto Para Dolandırıcılık

Mahkeme ayrıca üç yıl hapis ve beş yıl denetimli serbestlik cezası alan diğer beş kişiye de hapis cezası verdi.

Polis ve savcılar V Global borsasını yaklaşık iki yıldır soruşturuyor. Platform iyi niyetli bir kripto ticaret platformu gibi görünecek şekilde tasarlanmış olsa da, mahkeme bunun aslında sofistike çok katmanlı bir ponzi şeması için bir paravan olduğunu duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x