Yükleniyor...

Satoshi isimli X hesabı vurgun yaptı: Büyük dolandırıcılık!

Satoshi Nakamoto'nun adıyla açılan bir X hesabı, Solana ağında piyasaya sürülen SATS isimli shitcoin'i paylaşarak vurgun yaptı.

Satoshi SATS dolandırıcılık

Satoshi Nakamoto’nun adıyla açılan bir X hesabı, Solana ağında piyasaya sürülen SATS isimli shitcoin’i paylaşarak vurgun yaptı.

Geçtiğimiz gün kripto para piyasasında ilginç bir an yaşandı. Satoshi kullanıcı adıyla oluşturulmuş bir X hesabı, Solana ağında piyasaya sürülen SATS ile ilgili tweet attı. Kripto yatırımcıları, hesabın Satoshi ile ilişkili olabileceğini düşündüğü için paylaşımda adı geçen SATS’ı satın aldı.

Ancak kısa süre sonra kurucu cüzdanlardan geldiği tahmin edilen satışlar ile SATS’ta rug pull (dolandırıcılık) gerçekleştirildi. Satoshi hesabının paylaştığı kripto para, 0,085 dolar seviyelerine kadar yükseldikten sonra kısa sürede 0,0053 dolara düşüş yaşadı.

satoshi coin

Satoshi Nakamoto’nun imajı ile dolandırıcılığa imza atıldı

X platformunda Satoshi kullanıcı adıyla oluşturulan bir hesap, Satoshi Nakamoto ile ilişkili olabileceği düşüncesiyle popüler oldu. Hesap kısa sürede 138 bin takipçiye ulaştı. Ancak bu hesap, geçtiğimiz gün sansasyonel bir olaya imza attı.

Satoshi isimli X hesabı, Solana ağında piyasaya sürülen bir shitcoin’in akıllı sözleşme adresini paylaştı. Shitcoin, SATS adıyla 22 Ocak 00:00’da Solana ağında piyasaya sürüldü. Bu shitcoin’i Satoshi hesabının sahibinin piyasaya sürdüğü tahmin ediliyor.

Kripto yatırımcıları, Satoshi hesabından gelen paylaşım ile birlikte SATS’a akın etti. SATS, son 10 saatte 5 milyon dolar hacim elde etti. Büyük bir veriye imza atan shitcoin’de işler beklenildiği gibi gitmedi. Shitcoin kısa süre sonra keskin bir şekilde fiyat düşüşü yaşamaya başladı. Merkeziyetsiz borsada oluşturulan shitcoin’i heyecanlı bir şekilde satın alan trader’lar, kısa sürede yüzde 96’lık düşüşe maruz kaldı.

satoshi sats

Satoshi Nakamoto’nun imajını kullanan Satoshi isimli X hesabı, SATS’ta gerçekleşen rug pull’un (ekibin likiditeyi boşaltması) ardından yaptığı paylaşımı sildi.

Kripto yatırımcıları, Satoshi isimli hesabın hacklendiğini ve bu paylaşımı yaptığını düşünüyor. X platformunda bir kullanıcı, Satoshi hesabını hackleyen kişi veya kişilerin 40 bin dolar kazandığını ileri sürdü.

Yapılan incelemelere göre, Satoshi hesabı Solana ağında SATS isimli bir kripto para birimini piyasaya sürdü. Başlangıçta likiditesi (havuzda bulunan varlıklar) oldukça az olan shitcoin gelen alımlar ile yükselişe geçti. SATS’ın likiditesi 600 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Birçok kripto yatırımcısı, yeni bir trend’i yakaladığını düşündü. Ancak kısa süre sonra SATS’ın likiditesi boşaltıldı ve shitcoin’den vurgun yapıldı.

Yapılan satışlar ve elde edilen kazançlar net bilinmiyor. Ancak shitcoin’i çıkaran kişi veya kişilerin en az 100 bin dolar kazandığı tahmin ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x