Yükleniyor...

SEC Başkanı Gensler’ın İstifası için İmzalar Artıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler'ın SEC başkanlığını bırakması için başlatılan imza kampanyası büyüyor.

SEC Başkani Genslerin İstifasi için İmzalar Artiyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler‘ın SEC başkanlığını bırakması için başlatılan imza kampanyası büyüyor. Öyle ki toplanan imza sayısı neredeyse 20.000’e ulaşmış durumda. Bu da kripto para topluluğunun Gensler’ın kripto baskılarından dolayı sabrının taşmış olduğunu gösteriyor.

SEC Başkani Genslerin İstifasi için İmzalar Artiyor

SEC Başkanı Gensler’ın İstifası için Toplanan İmza Sayısı 19.000’i Aştı

En büyük küresel düzenleyiciler arasında yer alan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son dönemde kripto şirketlerine yaptığı baskı sebebiyle hem yetkililer hem de kripto topluluğu tarafından sertçe eleştiriliyor. Özellikle sektöre düzenleme getirme ve yatırımcıyı koruma çalışmaları yerine şirketlerin üzerinde baskı kurmakla ilgilendiği düşünülen SEC’in hedef tahtasında ise Gary Gensler yer alıyor.

Ripple ile uzun süredir devam eden dava sürerken, düzenleyici üzerindeki baskı hızla artıyor. Ancak SEC tarafında ise düzenleme konusunda net bir adım gelmezken, kripto şirketleri ve kripto yöneticileri üzerinde yapılan soruşturmalar sektörü oldukça olumsuz yansıyor.

Ancak bu durum ne yazık ki yeni değil. Öyle ki Change.org‘da açılan imza kampanyası 8 ay önce açılmış durumda. Haberimizin yazımı itibarıyla 25.000 adetlik hedefe sahip olan kampanyanın 100.000 imzaya ulaşması durumunda yetkililer tarafından dikkate alınabileceği düşünülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner