Yükleniyor...

SEC’in Durdurma Kararına Telegram’dan İtiraz!

Geçen yıl kripto para sektörünün en büyük ICO'larından birine imza atan ancak tam token kullanımına girecekken Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) aldığı kararla sarsılan Telegram'dan New York mahkemesine konuyla ilgili olarak itiraz geldi.

SECin Durdurma Kararına Telegramdan İtiraz

Geçen yıl kripto para sektörünün en büyük ICO’larından birine imza atan ancak tam token kullanımına girecekken Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) aldığı kararla sarsılan Telegram’dan New York mahkemesine konuyla ilgili olarak itiraz geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’in token satışını durdurma kararının iptali için New York mahkemesine itiraz eden Telegram, SEC’in yürütmeyi durdurma kararının hiçbir şekilde mantıklı izahının olmadığını belirtti. Telegram, yaptığı yasal başvuru ile SEC’in token satışını durdurma kararının tamamen bozulmasını talep ediyor.

Bilindiği üzere Telegram, GRAM token’ları için yaptığı ICO ile iki ayrı yatırım turunda toplamda 1.7 milyon dolarlık bir meblağ toplamayı başarmıştı. Tamamlanan ICO sonrası GRAM token’lar genel satışa çıkamamıştı.

Telegram, token’ına ilişkin yaptığı bu iyi başlangıca rağmen geride kalan 18 ay boyunca projede birçok zorluklu karşı karşıya kaldı. SEC’in yürütmeyi durdurma kararı da sonucu ve en büyük zorluklardan biri olmuş oldu. SEC’in kararı sonrası ICO yatırımcılarını zorda bırakmak istemeyen Telegram geri ödeme yapma teklifinde bulundu ancak yatırımcılar tarafında bu tekli kabul edilmedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x