Yükleniyor...

SEC’ten Green United’a Kripto Madenciliği Suçlaması

SEC, Utah merkezli Green United'ı 18 milyon dolarlık kripto para madenciliği dolandırıcılığı yönettiği suçlamasıyla dava açtı.

Celsiusun Iflas Davasina Yeni Ilgili Taraf Katildi

SEC, Utah merkezli Green United‘ı 18 milyon dolarlık kripto para madenciliği dolandırıcılığı yönettiği suçlamasıyla dava açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para sektörü üzerindeki baskısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. SEC bu sefer de Green United’ı sahte kripto para madencilik ekipmanları sattığı iddiasıyla mahkemeye verdi.

SEC, Green United’ı Sahte Kripto Ekipmanı Satmakla Suçluyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Utah merkezli şirketin 18 milyon dolar değerinde sahte kripto madencilik ekipmanı satarak federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı.

SEC’in şikayetine göre Green United, Green Blockchain üzerinde GREEN token madenciliği yaptığı iddia edilen özel kripto madencilik makineleri sattı.

SEC Atlas Tradinge Kanca Atti

Şirket yatırımcılarına, çıkarılan GREEN tokenlerinin kamuya açık, küresel, merkezi olmayan bir elektrik şebekesini desteklediği ve bunun yanı sıra aylık yüzde 40 ila yüzde 50 gibi güzel bir getiri sağladığı söylendi. Yatırımcılara yatırımlarının başarısının, Green United tarafından kontrol edilen bir veri merkezinde uzaktan barındırılacak olan “Green Boxes”ın kontrolünü sürdürmesine bağlı olduğu da belirtildi.

Bununla birlikte, SEC’e göre, Green United’ın madencilik makineleri hiçbir zaman GREEN madenciliği yapmadı çünkü GREEN madencilik yapılabilir bir kripto varlığı değil. Ek olarak Green Blockchain de bulunmuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x