Yükleniyor...

Silicon Valley Bank UK, Banka Devi HSBC’ye Satıldı!

Silicon Valley Bank'in iflasının ardından gelişmeler devam ediyo; Silicon Valley Bank UK'in banka devi HSBC'ye satıldığı bildirildi.

hsbc

Silicon Valley Bank’in iflasının ardından gelişmeler devam ediyo; Silicon Valley Bank UK’in banka devi HSBC’ye satıldığı bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bankalar tarafındaki olumsuz haberlerin devam etmesiyle birçok gelişme ön plana çıkıyor. Yakın zamanda Silicon Valley Bank’in iflasının açıklamasının ardından Signature Bank için de kapatılma bildirisi gelmişti.Bu olayların ardından ise Avrupa’nın en büyük bankalarından biri olan HSBC, Silicon Valley Bank’in Birleşik Krallık müşterilerinin banka hizmetlerine ve mevduatlarına erişebileceği duyurdu. HSBC’nin Silicon Valley Bank UK’yi satın alması, Bank of England’ın 2009 Bankacılık Yasası kapsamında yapıldı. Bankacılık reformlarından faydalanan satış işlemi, Silicon Valley Bank müşterilerini ve vergi mükelleflerini korumuş oldu.

Silicon Valley Bank Tarafında Gelişmeler Devam Ediyor

Global anlamdaki en büyük bankalardan biri olan HSBC, Silicon Valley Bank UK’i satın alarak dikkatleri üzerine topladı. Konuya ilişkin gelişmeler devam ederken, Birleşik Krallık Maliye Bakanı Jeremy Hunt HSBC, Avrupanın en büyük bankasıdır ve Birleşik Krallık’taki Silicon Valley Bank müşterileri kendilerine sağlanan emniyet, güç ve güvenlikten emin olabilir.” dedi.

16712432 728xauto

Silicon Valley Bank tarafında devam eden gelişmeler, dünya çapında ilgi uyandırmış durumda. Özellikle de kripto piyasasının ciddi anlamda sarsılmasına sebep olan bu kapanış bildirgesine ilişkin yeni durumlar ortaya çıkmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x