Yükleniyor...

Kriptoya Darbe Devam Ediyor: Signature Bank Kapatıldı!

Silicon Valley Bank'in kapanmasının ardından bir diğer kripto dostu Signature Bank'in de kapatıldığı bildirildi.

signature bank

Silicon Valley Bank’in kapanmasının ardından bir diğer kripto dostu Signature Bank’in de kapatıldığı bildirildi.

Kriptoyla ilişkileriyle bilinen dev bankalardan olumsuz haberler gelmeye devam ediyor. New York merkezli Signature Bank‘in “Sistemik Risk” şeklinde değerlendirilip kapatılması kararına varıldı. Ardından yapılan açıklamalarla bankanın, New York Finansal Hizmetler (NYDFS) tarafından devralınacağını bildirildi. Eyalet düzenleyicileri tarafından kapatılma kararı alınan dev banka, kripto sektöründe büyük yankı uyandırdı.

iflas

Coinbase, Paxos ve Celsius’dan Signature Bank Açıklaması!

Popüler kripto borsası Coinbase, stablecoin ihraççısı Paxos ve kripto kredi kuruluşu Celsius, kapatılan bankadaki fonlarına dikkat çekti.

Signatura Bank’de kurumsal fonlarının kaldığını belirten dev şirketler, konuya ilişkin ayrıntıları açıkladı. Kripto borsalarının öncülerinden olan Coinbase, 12 Mart tarihinde yaptığı bir açıklamada, Signature Bank‘da bulunan kurumsal fonlarından bahsetti. İflasını bildiren popüler kripto kurumu Celsius ise konuya dair net verileri henüz paylaşmadı. Stablecoin ihraççısı Paxos, Signature Bank’da kalan kurum fonlarına değinerek konuya dair ayrıntıları da ifadelerine ekledi.

Coinbase, Paxos ve Celcius, Signature Bank’de Kalan Kurum Fonlarından Bahsetti

Yaklaşık olarak 240 milyon dolarlık kurumsal fonunu Signatura Bank’de kaldığını ifade eden Coinbase, bu fonların kurtarılacağı konusunda umudunu devam ettiriyor. Stablecoin ihraççısı olarak bilinen Paxos da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Signature Bank‘da 250 milyon dolarlık fonunun kaldığını bildiren Paxos, konuyla ilgili ayrıntılara değinerek “mevduat sahibi başına 250.000 dolarlık özel sigorta” olduğunu ifadelerine ekledi.

İflasını açıklamış olan kripto kredi kurumu Celcius ise “fonların bir kısmının elde tutulduğunu” bildirerek konuya ilişkin net tutarı henüz açıklamadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner