Yükleniyor...

Signature Bank Hisselerinde Ciddi Düşüş

Signature Bank hisseleri, bugün erken işlemlerde yaklaşık yüzde 30 düştü.

bitcoin btc fiyat analizi dusus devam edecek mi onemli seviyeler neler 14 haziran 2022

Signature Bank hisseleri, bugün erken işlemlerde yaklaşık yüzde 30 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Silvergate‘in çöküşü, bankacılık sektöründe yankı bulmaya başlıyor. Bankacılık sektörüne ait hisseler, bugün yaklaşık yüzde 4’lük düşüş yaşadı.

Silvergate’in Yankıları Piyasalara Düşüş Olarak Yansıyor

Bugünkü seansta hareket dalgalı, Signature Bank hisseleri düşüşten hızlı bir şekilde toparlanma gösterdi. Yazı yazıldığı an itibariyle düşüş yüzde 12’de kaldı.

Diğer kripto dostu banka Silvergate, denetçilerinin ve muhasebecilerinin rakamlarla ilgili soruları nedeniyle yıllık 10-K raporunu sunmayı erteleyerek çarşamba günü varlıklarını gönüllü olarak tasfiye edeceğini duyurmuştu. Silvergate’in hisseleri bugün yüzde 5 arttı, ancak yıldan yıla yüzde 98 daha düşük bir değerde seyrediyor.

Bununla birlikte Silvergate’in yankıları kripto para sektöründe de düşüşe sebep oldu.

silvergate

Silvergate‘in yaşadığı durum, kripto endüstrisiyle yakın bağları olan bankaların dayanıklılığı konusunda yatırımcılar için alarm zillerini çaldı.  

Sektördeki en dikkat çeken düşüşlerden biri ise, Silicon Valley Bank’ın holding şirketi SVB Financial Group’un bugün yüzde 40’tan fazla değer kaybetti. An itibariyle hisse hafta başından bu yana yüzde 80 düşüşte.

Varlıklarına göre ülkenin en büyük dört bankası olan JPMorgan, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo sektördeki düşüşle birlikte perşembe günü toplamda 52.4 milyar dolar değer kaybetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x