Yükleniyor...

Silvergate CEO’su: Bitcoin Doların Değil Altının Yerini Alacak

Silvergate Bank Direktörü ve CEO'su Alan Lane, kripto para birimlerinin benimsenmesine öncülük eden isimlerden biriydi.

silvergate

Silvergate Bank Direktörü ve CEO’su Alan Lane, kripto para birimlerinin benimsenmesine öncülük eden isimlerden biriydi. Son zamanlarda Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı olan Anthony Pompliano ile yaptığı röportajında ​​Bitcoin’le ilgili açıklamalarda bulundu. Lane’e göre, Bitcoin’in “risk varlığı” olarak algılanması bankaların direnciyle sonuçlandı.

Ayrıca, Lane, “Bitcoin için birincil kullanım durumunun kötü faaliyetler olduğunu” vurguladı. Lane daha sonra teknoloji şirketlerinin de ödeme yöntemi için BTC kullanmaya başlamasının durumu değiştirdiğini dile getirdi. Lane, Facebook’un Libra’sı ve Google’ın Google Pay’i piyasaya sunmasının sebebinin BTC olduğunu ifade etti.

Lane, Silvergate Bank’ın Facebook’un  Libra Birliği ile doğrudan bir bağlantısı olmasa da, Birliğin ortak bankalarıyla yakın ilişkileri olduğunu vurguladı. Bunu gerçeğe dönüştürmek için Silvergate gibi finansal kurumların mevcut ödeme ağlarını genişletmeye yönelik yenilikçiliği hedeflediği dile getirdi.

Silvergate CEO’su Dolar ve Altın Hakkında Konuştu

Silvergate Bank Direktörü ve CEO’su Alan Lane ayrıca Bitcoin’in dolara rakip olamayacağını savundu. Lane, “Bitcoin’in ABD Doları’nın yerini alacağını sanmıyorum. (Bitcoin dünya için rezerv para birimi haline gelip altının yerini alabilir mi sorusuna cevabım ise kesinlikle!” dedi.

Gelen kripto para düzenlemelerine değinen CEO, “düzenlemeyi değiştirmek için kanunu değiştirmeniz gerektiğini” söyledi. Ayrıca Lane, Facebook’un devam eden güven konularının Libra’nın kabulü için bir tehdit oluşturmayacağını iddia etti. Bu fikrini, pazar kapitalizasyonunu korumada başarılı olan lider Tether ile karşılaştırdı.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner