Yükleniyor...

Sırada zkSync var: Veriler büyüyor, beklentiler artıyor!

Airdrop yapması beklenen zkSync, zincir üstü işlemlerde kaydettiği ilerleme ile dikkatleri üzerine çekti.

zkSync ilerleme

Airdrop yapması beklenen zkSync, zincir üstü işlemlerde kaydettiği ilerleme ile dikkatleri üzerine çekti.

Ethereum ölçeklendirme ve Zero-Knowledge (ZK) projesi zkSync, kripto piyasasına giriş yapmaya hazırlanıyor. Günden güne popülerleşen ve kullanıcı sayısını artıran zkSync’in büyük miktarda airdrop gerçekleştirmesi bekleniyor.

Starknet’in airdrop gerçekleştirmesi ve piyasaya giriş yapması, gözleri zkSync’e çevirdi. ZK-Rollup teknolojisini kullanan zkSync, blokzincir işlemlerinde ön plana çıktı. Zincir üstü verilere göre, zkSync kullanıcı sayısı 5.728.698 oldu.

Uzun süredir beklenen zkSync blokzincir aktivitesinde ön planda

Ethereum ölçeklendirme ve Zero-Knowledge (ZK) projesi zkSync, kullanıcı sayısında ve ağ işlem sayısında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Dune tarafından derlenen zkSync raporuna göre, projenin mevcut kullanıcı sayısı 5.728.698’e ulaştı. Projenin kullanıcı sayısı yalnızca 6 ay önce 3.8109.739 seviyesindeydi. Airdrop furyasını arkasına alan zkSync, kullanıcı sayısını 6 ayda neredeyse ikiye katladı.

zkSync kullanıcı sayısı

Birçok kripto projesi, airdrop gerçekleştirmeden önce kazanım kriterlerini duyuruyor. Starknet, ağda işlem yapan kullanıcıların cüzdanında 0,005 Ether (ETH) bulundurmasını zorunlu kılmıştı. Bu nedenle binlerce kullanıcı Starknet’ten airdrop alamadı. Benzer bir olayın zkSync tarafında da gerçekleşebileceği konuşuluyor. Dune raporuna göre, zkSync ağında 0,005 ETH barındıran kullanıcı sayısı 1.206.739 seviyesinde.

Projenin önemli girişimlerinden birisi olan Paymaster ise ilgi odağı haline geldi. Ölçeklendirme projesinin popüler girişimi Paymaster, işlem ücretlerini ETH yerine herhangi bir ERC-20 token’ı ile yapma imkanı sunuyor. Vitalik Buterin’in de bahsettiği Paymaster, toplam 1.193.499 işlem sayısına ulaştı. Paymaster kullanan kullanıcı sayısı ise 176.882 seviyesinde.

Ethereum’u geliştirmeye odalanan zkSync, özellikle Paymaster ile kripto piyasasına damga vuracak gibi görünüyor. Diğer taraftan zkSync, ağ aktivitesindeki artış ev kullanıcı sayısı bakımından büyük bir airdrop gerçekleştirebilir. Pozitif beklentileri üzerine çeken zkSync, henüz piyasaya çıkış tarihini duyurmadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner