Yükleniyor...

Son Kez Bu Olduğu Zaman, Bitcoin Yüzde 8 Yükselmişti

Blockchain analitik şirketi Santiment tarafından sağlanan verilere göre, boşta kalan koinlerin önemli bir kısmı adresleri değiştiriyor.

Son Kez Bu Olduğu Zaman Bitcoin Yüzde 8 Yükselmişti

Blockchain analitik şirketi Santiment tarafından sağlanan verilere göre, boşta kalan koinlerin önemli bir kısmı adresleri değiştiriyor. Bu da genellikle Bitcoin’in oynaklığındaki artıştan önce yaşanıyor.

Tescilli Tüketilen Token Yaşı (Token Age Consumed) göstergesi, 40 günün en yüksek değerini gösteriyor. 29 Nisan’da bu rakam 18,1 milyona yükseldiğinde, Bitcoin’in fiyatı yüzde 8 oran artışla 8 bin 670 dolardan 9 bin 370 dolara yükselmişti, bu da volatilitede keskin bir artışın çok muhtemel olduğu anlamına geliyor.

Parayı İzlemek

Yukarıda belirtilen metrik, belirli bir tarihte hareket eden token’ların sayısı dikkate alınarak ve son transferlerinden bu yana geçen süre ile çarpılarak hesaplanır. Trader’lar ve yatırımcılar, potansiyel bir piyasa geri dönüşünü gösterebileceklerinden, hareketsiz BTC miktarlarındaki keskin artışlara dikkat etmek zorundadır.

Gösterge 30 Temmuz 2019’da neredeyse 58.2 milyona yükseldikten sonra Bitcoin fiyatı da trendin tersine dönmesinden sadece bir hafta önce 9 bin 600 dolardan 12 bin dolara çıktı. Bu olağandışı faaliyet mutlaka yükselişe neden olmaz. Örneğin, daha önce de 20 Mart’ta metrikte büyük bir artış yaşanmıştı ve bunun öncesinde aynı gün yüzde 12’lik bir fiyat düşüşü gerçekleşmişti.

Günlerce ileri geri fiyat hareketinden sonra, lider kripto para biriminin gelecekteki fiyat hareketini tanımlayacak büyük bir hareket hemen köşede görünüyor. BTC’nin 10 bin 500 dolar seviyesinin üzerine çıkma girişimi 1 Haziran’da acımasızca reddedildi ve bunu yüzde 11’lik bir düşüş izledi. Boğalar fiyatı 10 bin doların üzerine çıkarmak için yeterli güç göstermezse, BTC yakında çok yıllık flamalarının 6 bin 200 dolar civarında desteğine dönebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner