Yükleniyor...

Stabil Koin Birimleri Her Geçen Gün İlgi Görüyor

2018, stabil koin yılı olarak lanse edilse de, 2019 yılında ABD tarafından mevcut finansal sisteme “risk” olarak adlandırılmasına rağmen, stabil koin gerçeği hızla büyümeye devam etti

stabil koin

2018, stabil koin yılı olarak lanse edilse de, 2019 yılında ABD tarafından mevcut finansal sisteme “risk” olarak adlandırılmasına rağmen, stabil koin gerçeği hızla büyümeye devam etti. Özellikle ticaret savaşlarına bulaşmak istemeyenler ve merkezi sistemlere güvenmeyenler stabil koinlere daha fazla ilgi göstermeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

TrustToken Mühendislik Başkanı Rafael Cosman, stabil koinlerle alakalı olarak, “Sanırım, stabil paraların giderek daha fazla kullanım alanı bulacağını ve bunun sadece kripto pazarlarında değil, geleneksel pazarda da daha fazla kullanılacağını düşünüyorum” dedi. Abra CEO’su Bill Barhydt ile yaptığı görüşmede Cosman, “Ayrıca, stabil koinlerin daha fazla yerde kullanılmaya başlanabileceğini düşünüyorum. Örneğin ödeme uygulamalarında yakında stabil para kullanımı başlayabilir. Bu da zamanla bu koinlerin kullanımını tetikler. Stabil koinlerin önünde çok fazla büyüme alanı var ve son birkaç yıl içinde stabil koinlerde gelişmeler yaşandı” dedi.

Stabil Koin İşlem Sayısı da Arttı

TradeBlock tarafından yapılan son bir araştırmaya göre, büyük şirketler kendi stabil dijital para birimlerini kullanmaya çalışırken, 2019’un ikinci çeyreğinde insanların stabik koinlere olan ilgisinde bir artış olduğunu öne sürüldü. Neredeyse tüm stabil koinler, sadece zincirdeki hacimlerinde değil, zincirdeki işlem sayısında da bir artış gördü. Zincir içi işlemler açısından, Tether [USDT], diğer büyük stabil paraları geride bırakmayı başardı.

Cosman’a göre, Facebook’un Libra’sı, düzenleyicilerden gelen güçlü tehlike rüzgârları ile karşı karşıya kalmasına rağmen önemli başarılarda bulundu. Libra, fırsatları arayan stabil koin iş modelinin göze çarpan merkezi varyasyonları ile “her türlü kapıyı” açtı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x