Yükleniyor...

Teknik Analist Tone Vays: Bitcoin’in (BTC) Fiyatı 1.500 Dolara Düşebilir

Son 15 ayın en düşük seviyelerini gören ve hafif hafif toparlanma sinyalleri veren Bitcoin'in (BTC) bu seneki içler acısı hali malumunuz.

Bitcoin Teknik Analiz BTC

Son 15 ayın en düşük seviyelerini gören ve hafif hafif toparlanma sinyalleri veren Bitcoin’in (BTC) bu seneki içler acısı hali malumunuz. Piyasanın teknik analistlerinden Tone Vays’e göre bu kötü senaryo bir süre daha devam edecek ve dahası da görülecek.

YouTube kanalı üzerinden zaman zaman video yayınlayan teknik analist, son videosunda önümüzdeki aylar için pekte parlak olmayan bir tablo çizdi. Geçtiğimiz ay Bitcoin’in fiyatın 50 aylık hareketli ortalamasını (MA) kıramadığını belirten Vays, Bitcoin’in en dip seviyeyi görmediği veya geri dönüş sinyali vermediği görüşünde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Teknik analiste göre Bitcoin için en uygun senaryo birkaç ay daha 3.000 dolar civarında seyretmesi yönünde. Böylesi bir durumda Bitcoin’in fiyatı Mart 2019’a kadar 50 aylık hareketli ortalamasının üzerinde kalacak ve ay 3.150 dolar civarında bitecek. Vays, daha sonrasında 1.500 dolar civarının görülebileceğinin altını çiziyor.

Analistin olumlu tahminleri ise bu aşamadan sonra geliyor. Vays’in senaryosuna göre 2019 Nisan’dan sonra Bitcoin 5.000 dolar civarını görecek. 2020 yılına gelindiğinde ise Bitcoin’in tüm zamanları rekorunu (20.000 dolar üstü) kırma ihtimali var.

Vays, analizlerini günlük ve haftalık Bitcoin grafikleri üzerine de yaptı. Analizlerinin sonucunda daha fazla ayının piyasaya korku salmak için tetikte beklediğini belirtiyor. Vays’in geçmişteki analizlerinin genelde tutarlı sonuçlar verdiğinin altını çizelim. Tüm bunlarla birlikte bunların sadece teknik analiz verilerine dayalı öngörüler olduğunu söylemeden geçmeyelim.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x