Yükleniyor...

Telcoin (TEL) yatırımcıları mağdur oldu: Proje sallandı!

İstismara uğrayan Telcoin (TEL), yüzde 50'den fazla düşüş yaşadı.

Telcoin (TEL)

İstismara uğrayan Telcoin (TEL), yüzde 50’den fazla düşüş yaşadı.

Kripto piyasası boğa beklentisine hakim durumdayken yeni bir hack skandalı gündeme geldi. Türklerin de yakından takip ettiği kripto para birimi Telcoin, ilginç bir istismara maruz kaldı. Telcoin’in yaşadığı skandal sonrası projenin yerel token’ı TEL yüzde 50’den fazla düşüş yaşadı. Gün içerisinde toparlanmaya çalışan TEL, düştüğü yerden yüzde 30 yükseldi. Bu yükseliş kayıpları telafi etmeye yetmedi.

Zincir üstü araştırma kuruluşu PeckShield, Telcoin’in 1,3 milyon dolar değerinde kripto paranın çalınmasına yol açan bir istismara uğradığını açıkladı. Telcoin ekibi de durumun farkında olduğunu ve sorunu incelediğini dile getirdi.

Telcoin’e (TEL) büyük darbe: Şiddetli düştü!

Telcoin (TEL), uygulamasında yaşanan bir istismar neticesinde şiddetli düşüş yaşadı. TEL, yüzde 50’nin üzerinde değer kaybetti. Telcoin ekibi ise çalınan fonlar sonrası tartışmaların merkezine yerleşti.

Blockchain analiz firması PeckShield, Telcoin hacker’ının 1,1 milyon dolar değerinde Polygon (MATIC) ve 84 bin dolar değerinde Ether (ETH) çaldığını ifade etti. Yaklaşık 1,3 milyon dolarlık varlığın çalındığını aktaran PeckShield, hacker’ın cüzdanını da etiketledi. Cüzdan varlıkları halen daha tutuyor.

Hack’in niteliği ve ne denli etkin olduğu henüz bilinmiyor. Telcoin ekibi gece saatlerinde yaptığı X paylaşımında, süreç hakkında güncellemeleri paylaşacağını ifade etmişti. 26 Aralık saat 12:41’de ekipten yeni bir güncelleme geldi.

Proje ekibi, sorunun Telcoin Wallet kodunda olmadığını, Polygon’daki Proxy uygulamasıyla ilgili olduğunu açıkladı. Ekibe göre bu sorun, hiç işlem başlatmamış cüzdanları etkiledi. Ayrıca ekip, daha fazla istismarın yaşanmaması için düzeltme yaptığını duyurdu.

Telcoin ekibi, tüm cüzdanları önceki bakiyelerine geri yüklemeyi planladığını belirtti. Bu hamle, etkilenen varlıkları kapsıyor. Diğer taraftan ekip, hiçbir anahtar, arka uç sistemi veya kullanıcı verisinin ihlal edilmediğinin altını çizdi.

Ekip, yaptığı açıklamayı şu şekilde tamamladı; “Telcoin ekibi, blockchain güvenlik topluluğundan gelen yardımlar için minnettardır ve soruşturmamızı tamamladığımızda onlara teşekkür edecektir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x