Yükleniyor...

Telegram’dan Facebook ve Instagram’a Gözdağı!

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, Facebook ve Instagram'da tanıtımı yapılan dolandırıcılık faaliyetlerinden reklam geliri elde ettikleri için uyardı.

Social Media

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, Facebook ve Instagram’da tanıtımı yapılan dolandırıcılık faaliyetlerinden reklam geliri elde ettikleri için uyardı.

Sosyal medya devi Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, kendi adını ve resmini kullanarak sahte reklamlardan para kazanan kişilere izin verdikleri sebebiyle Facebook ve Instagram’a ağır eleştirilerde bulundu.

Durov 17 Haziran’da Rus Telegram kanalı aracılığıyla, Facebook ve Instagram’ı kullanıcı şikayetlerine kulak vermemekle suçluyor:

“Bir yıldan uzun bir süredir Facebook ve Instagram benim adıma başlatılan dolandırıcı reklamlardan para kazanıyor. Bu reklamlar Facebook moderatörleri tarafından onaylanıyor, bu da onlara reklam statüsü veriyor böylece insanları yanıltıyor. ”

“Facebook Siyasi Sansürde Daha Başarılı!”

Durov tarafından belirtilen dolandırıcılıklardan biri de sahte Gram token teklifiydi. Durov ayrıca Facebook’u çifte standart yapmakla suçluyor, moderatörlerin iş siyasi sansüre gelince bunu kolaylaştırmak için çok istekli olduklarını iddia ediyor:

“Facebook’un bir yılı aşkın süredir şikayetleri görmezden gelmesi, kullanıcıların finansal deneyimsizliğinden gelir elde etmesi durumu kabul edilemez. Facebook’un Rusya moderatörleri ekibi siyasi sansürü hızla çözümlerken, dolandırıcılıklara gözünü kapaması kabul edilemez!”

Durov, bu soruna daha fazla dikkat çekmek için Facebook’u uyarıyor; bu arada kullanıcıları gelecekteki potansiyel bir yasal savaş için dolandırıcılık içeren reklamları kaydedip delil olarak tutmaya çağırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner