Yükleniyor...

Vitalik Buterin’den Dikkat Çeken Ethereum Açıklaması

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, bugün beş yıl önce tahmin edilene göre 40 milyon daha az Ether çıkarıldığına dikkat çekti.

buterin 2

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, bugün beş yıl önce tahmin edilene göre 40 milyon daha az Ether çıkarıldığına dikkat çekti.

Vitalik Buterin, bugün Ether (ETH) arzının orijinal teknik incelemede tahmin edilenden 40 milyon daha az olduğunu bildiren bir tweet attı. Bu yüzden de Ethereum’un enflasyonist teknokratlar tarafından yönetildiği teorisinin daha fazla iddia edilmesinin anlamsız olduğunu belirtti.

Ethereum’un Gelişimi Ne Olacak?

Buterin tarafından yapılan tahmin, 5 yıl sonraki arzı 150,8 milyonluk Ether arzı olarak öngörüyordu. Ancak bugünkü gerçek arz sadece 111.3 milyon olarak biliniyor. Enflasyon ve deflasyon sorunları, kripto para meraklıları için her zaman tartışmalıdır çünkü birçok kişi kripto para biriminin iddia edilen deflasyonist doğasının, fiat para birimlerine göre ana avantajlarından biri olduğuna inanmaktadır.

Buterin’in gözlemi tek başına ilginç olsa da; topluluk tarafından mevcut Ethereum durumunu, plana göre olması gereken yerle karşılaştırması beklendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner